Шоу-бизнис

Рита Ора го покажа бронзеното тело во златно бикини на Крф
Шоу-бизнис

Рита Ора го покажа бронзеното тело во златно бикини на Крф

Британската пејачка се сликаше во бикини на карпа со поглед на Јонското море. Рита ги покажа своите тетоважи и беспрекорен тен, со светкање на кожата од сонцето.

Еволуцијата на фризурите на Дуа Липа
Шоу-бизнис

Еволуцијата на фризурите на Дуа Липа

Нема страв од експериментирање со бои, стилови, должини. Често го слуша момчето за совет во врска со стилизирање на косата, и заедно ја стрижат, бојат и експериментираат низ шала.

Мадона го прослави 62-от роденден во ''Јамајка стил'' со скандалозно ''мени'' за гостите
Шоу-бизнис

Мадона го прослави 62-от роденден во ''Јамајка стил'' со скандалозно ''мени'' за гостите

На социјалните мрежи се појавија фотографии од забавата кои предизвикаа бура од реакции, а доведе и до спротивставени коментари во јавноста.

Хали Бери во бикини го прослави 54-тиот роденден на плажа во перфектна форма
Шоу-бизнис

Хали Бери во бикини го прослави 54-тиот роденден на плажа во перфектна форма

Оскаровката го прослави својот 54 роденден на плажа, и ги остави обожавателите без здив со совршениот изглед на фотографиите кои ги сподели на социјалните мрежи.

Најслатките моменти на принцот Вилијам во улогата на татко
Шоу-бизнис

Најслатките моменти на принцот Вилијам во улогата на татко

Уживаме во прекрасните фотографии кои хронолошки го прикажуваат Принцот како грижлив и посветен родител.

45 стилски блесоци на Шарлиз Терон за нејзиниот 45. роденден
Шоу-бизнис

45 стилски блесоци на Шарлиз Терон за нејзиниот 45. роденден

Оскаровката немала воопшто лесно детство, растела со насилен татко кој имал проблеми со алкохолот, кого нејзината мајка го убила во самоодбрана со огнено оружје кога актерката имала само 16 години.

Gigi Hadid ја покажа внатрешноста од новиот дом во Њујорк кој сама го уреди
Шоу-бизнис

Gigi Hadid ја покажа внатрешноста од новиот дом во Њујорк кој сама го уреди

Супермоделот Gigi Hadid сподели фотографии од својот нов дом. Таа на социјалната мрежа Instagram, и на сите нејзини следбеници го прикажа новиот уникатен стан во Њујорк, во кој ќе живее со момчето Зејн Малик и нивната ќеркичка по породувањето.

Роденденска честитка за 51-от роденден на Џенифер Лопез од нејзините обожаватели
Шоу-бизнис

Роденденска честитка за 51-от роденден на Џенифер Лопез од нејзините обожаватели

Расте бројот на свеќички на нејзините роденденски торти, но се чини Џенифер Лопез како да го забавува времето и успева да остане младолика и исто толку впечатлива како и на почетокот на својата кариера.