Актуелно

Aријана Гранде се збогува со својот заштитен знак - нејзината препознатлива фризура
Шоу-бизнис

Aријана Гранде се збогува со својот заштитен знак - нејзината препознатлива фризура

Аријана Гранде, позната по тоа што косата секогаш ја носеше во високо опавче со многу волумен, оваа недела дебитираше ултра гламурозна нова фризура на својот Инстаграм профил.

Како изгледаат секојдневните работи под микроскоп
Занимливости

Како изгледаат секојдневните работи под микроскоп

Во оваа галерија можете да видите како изгледаат обичните работи ако ги видите преку микроскопска леќа.

Зошто едната страна на лицето е попривлечна од другата – објаснуваат експертите
Занимливости

Зошто едната страна на лицето е попривлечна од другата – објаснуваат експертите

Инстаграмџии поминуваат над 5 часа неделно (48мин. на ден) правејќи селфиња. Обично, се прават 7 селфиња за секој „совршен кадар“ што го прикачуваат на своите социјални мрежи.

Аријана Гранде е „лудо вљубена“ во Далтон Гомез!
Шоу-бизнис

Аријана Гранде е „лудо вљубена“ во Далтон Гомез!

Во петокот, на 30 октомври, Аријана го издаде својот нов албум „Positions“ . А текстовите на новите песни укажуваат дека таа е крајно задоволна со своето ново момче.

3 знаци во Зодијакот што ќе направат драма за време на празниците
Занимливости

3 знаци во Зодијакот што ќе направат драма за време на празниците

Без оглед дали се надевате на помал собир со членовите на најблиското семејство за време на празниците оваа година, или ќе славите преку Вибер и други апликации, едно е сигурно - нема да биде лесно за никого од нас.

Погледнете ги најдобро облечените ѕвезди на доделувањето на People's Choice Awards
Шоу-бизнис

Погледнете ги најдобро облечените ѕвезди на доделувањето на People's Choice Awards

People's Choice Awards 2020 ќе се одржи во недела, 15 ноември во 21 часот, а дотогаш проверете ја галеријата од најдобро облечените sвезди досега!

Интересни факти за шармантиот Рајан Гослинг
Шоу-бизнис

Интересни факти за шармантиот Рајан Гослинг

Денес, на 12ти ноември, актерот Рајан Гослинг го прославува својот 40ти роденден. Па, во чест на оваа прослава составивме листа од неколку интересни факти за шарматниот татко на две деца.

Хороскопските знаци откриваат - што точно ви треба за да бидете среќни
Занимливости

Хороскопските знаци откриваат - што точно ви треба за да бидете среќни

Среќата не е еднаква за сите. За секој поединец изгледа различно - и да, различно е за секој хороскопски знак.

Соновник

Најчест сон за вчера беше: Мртовец

Цагери

Следен цагер

Цагери Среда - 17:17 - Ќе останете другари