Актуелно

Запознајте го Гејлорд – модерен мачор чијашто гардероба е во склад со трендовите
Занимливости

Запознајте го Гејлорд – модерен мачор чијашто гардероба е во склад со трендовите

Животните се љубопитни по природа и сакаат да учествуваат во сè што прават нивните сопственици. Затоа, секоја активност на сопственикот станува нешто во што милениците сакаат да дадат свој придонес.

Хороскопот открива: Што можеме да очекуваме од јануари 2021 година?
Занимливости

Хороскопот открива: Што можеме да очекуваме од јануари 2021 година?

Познати ви се бројните истражувања кои тврдат дека јануари е секогаш најдепресивниот месец во годината, но да се надеваме дека овој ќе го паметиме по убаво.

Салма Хајек ја чека Новата година во бикини на плажа
Шоу-бизнис

Салма Хајек ја чека Новата година во бикини на плажа

Салма Хајек се фокусира на позитивните страни и покрај бурната 2020 година. 54-годишната актерка сподели неколку слики на својот Инстаграм каде се појавува расположена додека е на тропски одмор.

Никол Кидман го одбележа 10-от роденден на својата ќерка Фејт со слатка фотографија
Шоу-бизнис

Никол Кидман го одбележа 10-от роденден на својата ќерка Фејт со слатка фотографија

Среќен роденден, мила Фејт Маргарет! Те сакаме многу - напиша гордата мајка, заедно со слика од тортата со розови свеќи, шарени мрвици, чоколаден прелив и шлаг, со натпис: Среќен 10-ти роденден.

15 факти кои веројатно не сте ги знаеле за Џејсон Момоа
Шоу-бизнис

15 факти кои веројатно не сте ги знаеле за Џејсон Момоа

Џејсон Момоа е познат на повеќето луѓе како поглавар Дотраки Кал Дрого од „Игра на тронови“ и суперхеројот „Аквамен“.

Стилизирајте ги ноктите во духот на новогодишната ноќ
Занимливости

Стилизирајте ги ноктите во духот на новогодишната ноќ

И иако постојат сите шанси да ја дочекаме Новата година 2021 година во нашата дневна соба, тоа не значи дека не треба да носиме убав фустан, да правиме фризура, да се шминкаме и дефинитивно да ги поправаме ноктите.

Том Хенкс открива зошто ја избричил главата
Шоу-бизнис

Том Хенкс открива зошто ја избричил главата

64-годишниот актер го откри својот нов изглед за време на неговото појавување во вторникот во шоуто на Грахам Нортон.

„Новогодишна ЗОО бајка" во Зоолошката градина во Скопје
Локално

„Новогодишна ЗОО бајка" во Зоолошката градина во Скопје

Од Зоолошката градина ги покануваат најмалите да бидат повторно дел од веќе традиционалната Новогодишна Зоо бајка која ќе се одржи на 27 декември годинава во градината, со почеток во 12 часот.

Најчитани

Соновник

Најчест сон за вчера беше: Мртовец

Цагери

Следен цагер

Цагери Среда - 15:15 - Чека да направиш прв чекор