Убава вест: Ваучери за домашен туризам и во 2021 година
Пронајдете го решението на одреден проблем со Prasaj.mk
Можни последици од прекумерната употреба на магнезиум
Младата месечина во јануари ќе донесе големи промени за овие 3 хороскопски знаци
Физичката активност е подеднакво важна и во текот на зимата
Официјално потврдено: Доаѓаат 10 нови епизоди од „Сексот и градот“
Совети од Зигмунд Фројд што ќе ви помогнат да ја совладате анксиозноста
Полесно отколку што изгледа: Тирамису по италијански рецепт
На што треба да се фокусира секој знак од Зодијакот во 2021 година
Новата фризура на Дуа Липа предвесник за фризура на годината
Ирина Шајк денес го слави својот 35-ти роденден: Да се потсетиме на нејзините сексапилни изданија низ годините
Запознајте го Гејлорд – модерен мачор чијашто гардероба е во склад со трендовите
Занимливости

Запознајте го Гејлорд – модерен мачор чијашто гардероба е во склад со трендовите

Животните се љубопитни по природа и сакаат да учествуваат во сè што прават нивните сопственици. Затоа, секоја активност на сопственикот станува нешто во што милениците сакаат да дадат свој придонес.

Хороскопот открива: Што можеме да очекуваме од јануари 2021 година?
Занимливости

Хороскопот открива: Што можеме да очекуваме од јануари 2021 година?

Познати ви се бројните истражувања кои тврдат дека јануари е секогаш најдепресивниот месец во годината, но да се надеваме дека овој ќе го паметиме по убаво.

Блеснете со златна шминка во Новогодишната ноќ
Козметика

Блеснете со златна шминка во Новогодишната ноќ

Речиси е невозможно да се најде боја со која златото не може да одговара. Без разлика дали сакате повеќе неутрални или впечатливи тонови, златната боја изгледа одлично со црвени, портокалови и виолетови тонови кои и даваат префинет изглед.

Салма Хајек ја чека Новата година во бикини на плажа
Шоу-бизнис

Салма Хајек ја чека Новата година во бикини на плажа

Салма Хајек се фокусира на позитивните страни и покрај бурната 2020 година. 54-годишната актерка сподели неколку слики на својот Инстаграм каде се појавува расположена додека е на тропски одмор.

Никол Кидман го одбележа 10-от роденден на својата ќерка Фејт со слатка фотографија
Шоу-бизнис

Никол Кидман го одбележа 10-от роденден на својата ќерка Фејт со слатка фотографија

Среќен роденден, мила Фејт Маргарет! Те сакаме многу - напиша гордата мајка, заедно со слика од тортата со розови свеќи, шарени мрвици, чоколаден прелив и шлаг, со натпис: Среќен 10-ти роденден.

15 факти кои веројатно не сте ги знаеле за Џејсон Момоа
Шоу-бизнис

15 факти кои веројатно не сте ги знаеле за Џејсон Момоа

Џејсон Момоа е познат на повеќето луѓе како поглавар Дотраки Кал Дрого од „Игра на тронови“ и суперхеројот „Аквамен“.

Стилизирајте ги ноктите во духот на новогодишната ноќ
Занимливости

Стилизирајте ги ноктите во духот на новогодишната ноќ

И иако постојат сите шанси да ја дочекаме Новата година 2021 година во нашата дневна соба, тоа не значи дека не треба да носиме убав фустан, да правиме фризура, да се шминкаме и дефинитивно да ги поправаме ноктите.

Ослободете се од негативната енергија во вашиот дом со помош на Фенг Шуи
Дом и градина

Ослободете се од негативната енергија во вашиот дом со помош на Фенг Шуи

Ако погледнете во планинска река која тече и меандри, се добива впечаток дека е здрава и жива. Наспроти неа, базен полн со мирна вода привлекува бактерии и нечистотија.

Соновник

Најчест сон за вчера беше: КОСА

Цагери

Следен цагер

Цагери Вторник - 12:12 - Изненадувања