Korica.mk - Нова онлајн продавница за книги
По осум години „McDonald’s“ се враќа во Македонија
Фановите среќни – Пристигна долгоочекуваниот трејлер за најновиот филм со Анџелина Џоли
Масовни отпуштања со новите мерки: 15.000 откази во туристичко-угостителската дејност
Официјално: Недела неработна од 1 јануари 2022, вработените во моловите од 10 до 18 часот со 100% повисока дневница
Добра вест: Влез во Грција од 14 мај со негативен ПЦР или потврда за вакцина
Гвинет Палтроу покажува како се шминка во туторијал за „Вог“
Подгответе се за летно сметање на времето: Стрелките на часовникот одат еден час напред
Нови информации за Евровизија 2021: Донесена официјална одлука
Грчка кујна: Локумадес крофнички по традиционален рецепт
Што ќе носиме оваа пролет?
Психолог Михаиловска: Совети за добро ментално здравје во време на пандемија
Психологија

Психолог Михаиловска: Совети за добро ментално здравје во време на пандемија

Водењето на дневник, е активност која помага да сме присутни за личните процеси и состојби. Дозволата за пауза е важна да си ја даваме, преку одмарање, читање книга, гледање филм, прошетка. 

Карамел прелив – готов за само 5 минути!
Исхрана

Карамел прелив – готов за само 5 минути!

Станува збор за богат, сладок сос од карамел што може да се направи во последен момент, што е одлично како топинг за пита со јаболка, сладолед и сè друго што би сакале да засладите.

Од „болест“ до благосостојба: Трансформација на анксиозноста кај наша млада писателка
Психологија

Од „болест“ до благосостојба: Трансформација на анксиозноста кај наша млада писателка

Емил ми стана психијатар, ме водеше на лични сеанси со месеци. Буквално со него почнав од нула, се чувствував како повторно да имам шест години, па дванаесет. Растев низ разговорите.

Убава вест: Ваучери за домашен туризам и во 2021 година
Локално

Убава вест: Ваучери за домашен туризам и во 2021 година

Министерот за економија, Крешник Бектеши, на прес-конференција во Владата информира за програмите што ќе ги реализира Министерството за економија во 2021 година, а кои беа донесени на последната седница на Владата.

Пронајдете го решението на одреден проблем со Prasaj.mk
Промо

Пронајдете го решението на одреден проблем со Prasaj.mk

Prasaj.mk е заедница преку која може да го споделите знаењето со другите членови или да добиете решение на одреден проблем.

Можни последици од прекумерната употреба на магнезиум
Исхрана

Можни последици од прекумерната употреба на магнезиум

Вишокот на магнезиум првенствено се елиминира преку бубрезите. Што се случува ако внесете премногу магнезиум?

Младата месечина во јануари ќе донесе големи промени за овие 3 хороскопски знаци
Занимливости

Младата месечина во јануари ќе донесе големи промени за овие 3 хороскопски знаци

Младата месечина ќе го достигне својот врв ноќта на 12 јануари и ќе понуди можност на секој хороскопски знак да ги усогласи своите новогодишни желби со лунарниот циклус.

Физичката активност е подеднакво важна и во текот на зимата
Фитнес

Физичката активност е подеднакво важна и во текот на зимата

Мислиме дека е време да се раздвижиме и да започнеме со тренинзи надвор. Не заборавајте да инвестирате во добар пар ракавици и тренерка!