Рак Хороскоп

Годишен хороскоп за Рак

2021 година

Здравје

Крајот на април и целиот месец мај се клучни за вашата физиологија. Онаму каде што е загушена личната слобода, бројни психосоматски проблеми ќе излезат на површина, а можни се проблеми со крвниот притисок и бубрезите. Проверете ја целокупната состојба, но сфатете дека имате моќ да ги промените состојбите предизвикани од емоционална нерамнотежа и начинот на кој ги буткате негативните емоции настрана. Време е да бидете конструктивни и фокусирани на здравјето и вашите вистински физички потреби. Ова не само што бара многу информации и секојдневен напор, туку зборува и за вашата потреба да се поврзете со вашите внатрешни гласови и желби.

Љубов

Вашата вообичаена посветеност кон емотивните работи и ситуацијата во вашиот дом не треба да се менува многу кога станува збор за интимни контакти и членови на семејството, иако романтичните врски ќе имаат тенденција да се расипуваат и да ставаат голема тежина на вашата срцева состојба. Првата половина од годината не е толку поволна за љубовни приказни. Штом прашината се смири и ги прифатите неопходни промени, ќе откриете дека суштината на она што ви треба започнува со преуредување или менување на домот. Оваа промена воспоставува нова основа за сите емотивни контакти што ќе ги остварите до крајот на годината.

Месецот јуни ја вади Венера од границите во вашиот знак, со што е невозможно да не им дадете слобода на вашите емоции да бидат токму тоа што се. Ова е време кога различни и чудни љубовни приказни може да ве изненадат, оние што веројатно немаат многу врска со разумни и рационални избори. Бидете сигурни дека вашите морални императиви се на место и одржувајте ја вашата ситуација јасна и вистинита за да не се изгубите помеѓу вашите сопствени спротивставени потреби.

Работа и финансии

Најмногу енергија треба да посветите на креативната работа на крајот од пролетта, но можно е наместо тоа, фрустрацијата да расте. Ако се наоѓате во неподдржувачка околина каде што не можете да го искажете својот целосен потенцијал и талент, побарајте подобри решенија на друго место. Подобро е да испробате неколку нови работни места, дури и ако не изгледаат ветувачки, отколку да останете заглавени на место што не ветува просперитет или не ве прави среќни. Обрнете внимание на старите долгови и обидете се да не земате нови заеми. Подобро е да заштедите, да отплатите и да го користите само она што го поседувате, отколку да ставите тежина на сопствената иднина.

Карактеристики за Рак

Длабоко интуитивен и сентиментален, Ракот (латински Cancer) може да биде еден од најпредизвикувачките хороскопски знаци за да се запознаете. Тие се многу емотивни и чувствителни и длабоко се грижат за работите на семејството и нивниот дом. Ракот е симпатичен и е приврзан кон луѓето што ги држат блиски. Оние што се родени со своето сонце во рак се многу лојални и способни да се соживуваат со болка и страдање на другите луѓе.

Знакот на Рак му припаѓа на елементот на вода, исто како Шкорпија и Риби. Водени од емоции и од срце, тие би можеле да имаат тешко време да се вклопат во светот околу нив. Со оглед на тоа што владее Месечината, фазите на лунарниот циклус ги продлабочуваат нивните внатрешни мистерии и создаваат минливи емоционални обрасци кои се надвор од нивната контрола. Како деца, тие немаат доволно механизми за справување и одбрана за надворешниот свет и треба да им се пристапи со грижа и разбирање, затоа што тоа го даваат за возврат.

Недостаток на трпеливост или дури љубов ќе се манифестира преку промени во расположението подоцна во животот, па дури и себичност, самосожалување или манипулација. Брзо им помагаат на другите, исто како што брзо ги избегнуваат конфликтите и ретко имаат корист од тесна борба од секаков вид, секогаш избираат да удрат некого посилно, поголемо или помоќно отколку што замислувале. Кога се во мир со нивните животни избори, претставниците на Ракот ќе бидат среќни и задоволни со тоа што ќе бидат опкружени со љубов во семејството и хармонија во нивниот дом.

Испратен на оваа земја од нешто во што веруваат, само за да се сплеткаат со некој поголем од нив, ова не е животно кое е свесно за неговата сила. Ракот знае каде оди, но ова е често во погрешна насока, барем додека не ги научи своите лекции и не започне да се потпира само на себе.

  • Елемент: Вода
  • Квалитет: кардинал
  • Боја: бела
  • Ден: понеделник, четврток
  • Владетел: Месечина
  • Најголема општа компатибилност: Јарец, Бик
  • Среќни броеви: 2, 3, 15, 20

Јаки страни

Тежок, високо имагинативен, лојален, емотивен, симпатичен, убедлив

Слабости

Песимист, сомнителен, манипулативен, несигурен

Ракот сака

Уметност, домашно хоби, релаксирање во вода, помагање на најблиските, добар оброк со пријателите

На Ракот не му се допаѓа

Странци, какви било критики за неговата мајка, откривање на личен живот

Најчитани

Соновник

Најчест сон за вчера беше: Мртовец

Цагери

Следен цагер

Цагери Сабота / Недела - 08:08 - Те сака