Здравје

Вкусна запечена боранија во рерна го менува вашето мислење за овој зеленчук
Исхрана

Вкусна запечена боранија во рерна го менува вашето мислење за овој зеленчук

Иако варениот зеленчук е навистина богат со витамини и минерали, а сите знаеме колку може да бидат вкусни јадењата кога се убаво подготвени, сепак во варената боранија има нешто специфично што ги одбива повеќето луѓе.

Домашен сладок леб со јаболка и цимет – главен хит оваа есен
Исхрана

Домашен сладок леб со јаболка и цимет – главен хит оваа есен

Есента е идеално време за вкусни десерти со јаболка, а ние денес ви презентираме токму еден таков. Исполнете ги со прекрасен мирис на јаболка и цимет дождливите денови.

Енергетски појадок во чаша - смуди на повеќе начини
Исхрана

Енергетски појадок во чаша - смуди на повеќе начини

Подготвивме рецепти за смуди за секое време од годината, од рецепти за здраво овошно смуди, до смуди од есенска тиква и зелено смуди за цела година.

Pumpkin Spice Latte: Направете го сами најпродаваното кафе сезонава на Starbucks
Исхрана

Pumpkin Spice Latte: Направете го сами најпродаваното кафе сезонава на Starbucks

Тргнете го од оган и истурете во херметички затворена стаклена тегла, оставете да се олади во фрижидер или користете ја веднаш;

Есен на трпезата: Посна крем супа од тиква и зеленчук
Исхрана

Есен на трпезата: Посна крем супа од тиква и зеленчук

За супата да ви биде покремаста, додадете малку кокосово млеко - тоа ќе и даде на супата убав вкус и мирис, а сепак ќе биде вегетаријанска доколку така преферирате, инаку можете да додадете и малку хопла;

Зошто не треба да го занемариме чувството на глад
Исхрана

Зошто не треба да го занемариме чувството на глад

Гладот може да биде одличен знак дека метаболизмот и вашето тело работат како што треба. Сепак, иако е природно, гладот ​​не треба да биде единствениот сигнал дека е време да јадете.

Како да се ослободите од непријатната надуеност на стомакот
Исхрана

Како да се ослободите од непријатната надуеност на стомакот

Надуеноста е чест симптом со многу причини, но има исто толку начини да се ослободите од неа. Затоа, следниот пат ќе се почувствувате надуени испробајте некое од овие лекови и ослободете се од истата.

7 едноставни начини да помогнете на пријател со анксиозност
Психологија

7 едноставни начини да помогнете на пријател со анксиозност

Статистички податоци објавени во јуни откриваат дека 19 милиони возрасни редовно пријавуваат високи нивоа на нарушено ментално здравје.

Соновник

Најчест сон за вчера беше: Мртовец

Цагери

Следен цагер

Цагери Среда - 17:17 - Ќе останете другари