Здравје

Не мора да купувате, направете сами: Крем сирење со само две состојки
Исхрана

Не мора да купувате, направете сами: Крем сирење со само две состојки

За да направите сами мазно и кремасто крем сирење потребни се само две состојки, кои веројатно веќе ги имате дома! Полномасно млеко и сок од лимон – можете да додадете и малку сол.

Костенот лекува дури 13 болести: Како да ги подготвите и исчистите најлесно?
Исхрана

Костенот лекува дури 13 болести: Како да ги подготвите и исчистите најлесно?

Уживајте во костените и не заборавајте дека костените се многу здрави, бидејќи содржат многу витамини А и Ц и повеќето витамини од комплексот Б.

Секогаш успева: Најдобриот рецепт за брзи и вкусни чоколадни мафини
Исхрана

Секогаш успева: Најдобриот рецепт за брзи и вкусни чоколадни мафини

Направени од едноставни состојки, овие чоколадни мафини со кремаст фил ќе бидат вашиот нов омилен десерт.

Beergarita: Популарниот коктел Маргарита комбиниран со пиво за врвно задоволство
Исхрана

Beergarita: Популарниот коктел Маргарита комбиниран со пиво за врвно задоволство

Женски и елегантен пијалок како што е маргаритата е всушност совршен додаток на машкото стандардно пиво.

Дали е подобро да се туширате наутро или навечер?
Хигиена

Дали е подобро да се туширате наутро или навечер?

Дури и ако ставите дневен крем и крема за сончање кога ќе се истуширате наутро, постои поголема шанса да го иритира нејзиниот заштитен слој отколку ако се истуширавте претходната вечер.

Пудинг од чиа семе со само 3 состојки
Исхрана

Пудинг од чиа семе со само 3 состојки

Овој едноставен чиа пудинг се подготвува со бадемово млеко, семе од чиа и засладувач по избор. Претставува здрава закуска богата со протеини, влакна и здрави масти!

8 намирници со различни придобивки свежи и подготвени
Исхрана

8 намирници со различни придобивки свежи и подготвени

Знаеме дека доматите се покорисни кога ги јадеме сурови и правиме салата со нив. И, иако ова е вистина, тие всушност се подобар избор за вашиот стомак кога ќе се сварат.

Мексиканска кујна: Кесадиљас спремни за 15 минути
Исхрана

Мексиканска кујна: Кесадиљас спремни за 15 минути

Воздушести јајца во крцкава тортиља, исполнети со какви било варијации на вашите омилени состојки за појадок - колбаси, сланина, шунка, сирење, маслинки, печурки, пиперки, домати, свежи билки, итн.

Соновник

Најчест сон за вчера беше: КОСА

Цагери

Следен цагер

Цагери Вторник - 12:12 - Изненадувања