Фитнес

Last minute совети за привлечно тело на плажа со Chloe Ting
Фитнес

Last minute совети за привлечно тело на плажа со Chloe Ting

34 годишен фитнес модел Chloe Ting инспирира многумина ширум светот, со своите здрави навики за исхрана и вежбање.

Зашто е летото најдобар период за јога
Фитнес

Зашто е летото најдобар период за јога

Колку пати сте погледнале зачудувачки фотографии од луѓе на Инстаграм додека изведуваат јога вежби и стојат на рацете или дури и на главата?