Џесика Симпсон ги инспирира фановите со најновата јога-поза откако изгуби неверојатни 45 килограми

Четврток, 15 Октомври 2020 13:00

На фотографијата, 40-годишната пејачка носи црн спортски градник, сиви хеланки со животински принт и ја носи косата во неуредна пунџа. Со рацете испружени, мајката на три деца гледа внимателно напред додека се фокусира на својата форма. Под фотографија стои „Почнувајќи ја неделата со мисла на воин, усогласена со убавината на зајдисонцето“.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jessica Simpson (@jessicasimpson) on

Џесика Симпсон

Профилот на Инстаграм за новата колекција на облека на Симпсон ја сподели истата фотографија за да ја промовира нејзината нова есенска спортска линија.

Џесика СимпсонЏесика Симпсон

На почетокот на оваа година, долгогодишниот тренер на Симпсон, Харли Пастернак, ги откри тајните на пејачката за слабеење. Симпсон започнала со пешачење по 6.000 чекори на ден, сé додека не достигнала до 14.000 чекори.

Џесика СимпсонЏесика Симпсон

Пастернак исто така ja советувал да не го занемарува квалитетниот сон, да јаде две ужинки измеѓу оброците, како бадеми и лешници, и три главни оброка богати со протеини.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jessica Simpson (@jessicasimpson) on

Кога Симпсон наполни 40 години ова лето, го прослави со облекување на еден пар стари фармерки што ги поседува во својот гардеробер веќе 14 години, од деновите на витка и тонирана фигура. Вистинска мотивација за секој од нас што сака да направи некаква промена на својот физички изглед.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jessica Simpson (@jessicasimpson) on