Исхрана

Најлесниот рецепт за домашна „Нутела“ од само три состојки
Исхрана

Најлесниот рецепт за домашна „Нутела“ од само три состојки

Дали воопшто постои личност што не сака Нутела? Навистина има нешто волшебно во чоколадото и лешниците измешани заедно во едно кремасто задоволство.

Млечни производи што можете да ги замрзнете за да заштедите време и пари
Исхрана

Млечни производи што можете да ги замрзнете за да заштедите време и пари

И покрај тоа што живееме во време кога храната ни е достапна во изобилство во текот на целата година на секој чекор, понекогаш веројатно се прашувате дали навистина ви треба замрзнувач.

Подгответе домашно Калифорниско суши за 15 минути
Исхрана

Подгответе домашно Калифорниско суши за 15 минути

California maki се роловани и полнети со месо од ракчиња, краставици и авокадо, направена од крцкави краставички инспирирана од популарен, но не толку традиционален вид на суши.

Пробајте го најновиот Crème Brûlée Cocktail и раскажете за неговиот вкус
Исхрана

Пробајте го најновиот Crème Brûlée Cocktail и раскажете за неговиот вкус

Менијата се збогатени со уште еден нов коктел. Станува збор за Crème Brûlée десерт коктел кој е направен од светски богат ликер од бела чоколада и ирски крем, измешани со ликер од лешник и вотка од ванила.

Направете ги сами најегзотичните и освежителни летни коктели
Исхрана

Направете ги сами најегзотичните и освежителни летни коктели

Летните денови се одличен период за испробување и вкусување на најегзотичните вкусни коктели, без разлика дали се наоѓате на плажа, ноќен бар, забава или во домашни услови во опкружување со најблиските и пријателите.

Најдобрата храна за здравјето на белите дробови во време на пандемија
Исхрана

Најдобрата храна за здравјето на белите дробови во време на пандемија

Во време кога загадувањето на воздухот е зголемено, вклучително и изложеност на чад од цигари, одржувањето на здрави бели дробови е неопходно.

Имате проблеми со спиењето - можеби не внесувате доволно магнезиум
Исхрана

Имате проблеми со спиењето - можеби не внесувате доволно магнезиум

Ако некогаш сте искусиле проблем во форма на недостаток на сон, знаете колку може да биде сериозен.

Вкусни коктели совршени за топлите летни ноќи
Исхрана

Вкусни коктели совршени за топлите летни ноќи

Кога сонцето ќе засјае во полн сјај и температурите ќе надминат 30°С, сите ние бараме пијалоци што ќе нè оладат најдобро.

Соновник

Најчест сон за вчера беше: ЗМИЈА

Цагери

Следен цагер

Цагери Среда - 21:21 - Нова врска