Исхрана

Beergarita: Популарниот коктел Маргарита комбиниран со пиво за врвно задоволство
Исхрана

Beergarita: Популарниот коктел Маргарита комбиниран со пиво за врвно задоволство

Женски и елегантен пијалок како што е маргаритата е всушност совршен додаток на машкото стандардно пиво.

Пудинг од чиа семе со само 3 состојки
Исхрана

Пудинг од чиа семе со само 3 состојки

Овој едноставен чиа пудинг се подготвува со бадемово млеко, семе од чиа и засладувач по избор. Претставува здрава закуска богата со протеини, влакна и здрави масти!

8 намирници со различни придобивки свежи и подготвени
Исхрана

8 намирници со различни придобивки свежи и подготвени

Знаеме дека доматите се покорисни кога ги јадеме сурови и правиме салата со нив. И, иако ова е вистина, тие всушност се подобар избор за вашиот стомак кога ќе се сварат.

Мексиканска кујна: Кесадиљас спремни за 15 минути
Исхрана

Мексиканска кујна: Кесадиљас спремни за 15 минути

Воздушести јајца во крцкава тортиља, исполнети со какви било варијации на вашите омилени состојки за појадок - колбаси, сланина, шунка, сирење, маслинки, печурки, пиперки, домати, свежи билки, итн.

Слатка морков торта за љубителите на здрави десерти
Исхрана

Слатка морков торта за љубителите на здрави десерти

Одозгора ставете го преостанатиот дел од глазурата и декорирајте со останатите ореви. Се чува во фрижидер до пет дена. Најдобро се јаде на собна температура.

Како да препознаете дали претерувате со количината на кафе?
Исхрана

Како да препознаете дали претерувате со количината на кафе?

Ако бројот на валкани шолји за кафе во вашата кујна надминува четири на ден, веројатно понекогаш се прашувате - дали можеби претерувате со кафето.

Вкусна запечена боранија во рерна го менува вашето мислење за овој зеленчук
Исхрана

Вкусна запечена боранија во рерна го менува вашето мислење за овој зеленчук

Иако варениот зеленчук е навистина богат со витамини и минерали, а сите знаеме колку може да бидат вкусни јадењата кога се убаво подготвени, сепак во варената боранија има нешто специфично што ги одбива повеќето луѓе.

Домашен сладок леб со јаболка и цимет – главен хит оваа есен
Исхрана

Домашен сладок леб со јаболка и цимет – главен хит оваа есен

Есента е идеално време за вкусни десерти со јаболка, а ние денес ви презентираме токму еден таков. Исполнете ги со прекрасен мирис на јаболка и цимет дождливите денови.