Исхрана

За поубава кожа: 5 пијалаци кои го стимулираат производството на колаген во кожата
Исхрана

За поубава кожа: 5 пијалаци кои го стимулираат производството на колаген во кожата

Колагенот е најзастапен протеин во организмот и е неопходен за нашата кожа да остане млада и здрава.

Готов за 10 минути: Колач без печење за сите љубители на путер од кикиритки
Исхрана

Готов за 10 минути: Колач без печење за сите љубители на путер од кикиритки

Проследете го овој едноставен и вкусен рецепт за домашни слатки со путер од кикиритки кои имаат мала количина на јаглени хидрати и шеќер, вегански се и без глутен

Дали џвакањето гума за џвакање помага во губењето на вишокот килограми?
Исхрана

Дали џвакањето гума за џвакање помага во губењето на вишокот килограми?

Многу луѓе веруваат дека гумата за џвакање е ефикасна алатка за слабеење и им помага да се држат настрана од непотребното јадење

Најлесниот рецепт за домашна „Нутела“ од само три состојки
Исхрана

Најлесниот рецепт за домашна „Нутела“ од само три состојки

Дали воопшто постои личност што не сака Нутела? Навистина има нешто волшебно во чоколадото и лешниците измешани заедно во едно кремасто задоволство.

Млечни производи што можете да ги замрзнете за да заштедите време и пари
Исхрана

Млечни производи што можете да ги замрзнете за да заштедите време и пари

И покрај тоа што живееме во време кога храната ни е достапна во изобилство во текот на целата година на секој чекор, понекогаш веројатно се прашувате дали навистина ви треба замрзнувач.

Подгответе домашно Калифорниско суши за 15 минути
Исхрана

Подгответе домашно Калифорниско суши за 15 минути

California maki се роловани и полнети со месо од ракчиња, краставици и авокадо, направена од крцкави краставички инспирирана од популарен, но не толку традиционален вид на суши.

Пробајте го најновиот Crème Brûlée Cocktail и раскажете за неговиот вкус
Исхрана

Пробајте го најновиот Crème Brûlée Cocktail и раскажете за неговиот вкус

Менијата се збогатени со уште еден нов коктел. Станува збор за Crème Brûlée десерт коктел кој е направен од светски богат ликер од бела чоколада и ирски крем, измешани со ликер од лешник и вотка од ванила.

Направете ги сами најегзотичните и освежителни летни коктели
Исхрана

Направете ги сами најегзотичните и освежителни летни коктели

Летните денови се одличен период за испробување и вкусување на најегзотичните вкусни коктели, без разлика дали се наоѓате на плажа, ноќен бар, забава или во домашни услови во опкружување со најблиските и пријателите.

Најчитани

Соновник

Најчест сон за вчера беше: ПРСТЕН

Цагери

Следен цагер

Цагери Понеделник - 02:02 - Некој ќе ти се јави