Шкорпија Хороскоп

Годишен хороскоп за Шкорпија

2021 година

Здравје

Првата половина од оваа година ќе донесе голем број предизвици и ќе го оптерети вашиот нервен систем. Слушајте го своето тело, медитирајте и опуштете се кога можете. Внимавајте на проблеми со имунолошкиот систем, што можат да доведат до проблеми со бубрезите или црниот дроб ако негативните емоции кои ќе се таложат не ги искористите конструктивно. Процесот на ослободување низ кој поминувате е поврзан со вашиот централен нервен систем и бара време и трпеливост што треба да ја одвоите. Крајот на јуни е најдобро да го минете на одмор, за да го избегнете притисокот кој би го создала работната рутина врз вашата психолошка и физичка состојба.

Љубов

Додека сте доволно енергични да се борите за бројни професионални цели, вашиот емотивен свет не е во толку добра позиција на почетокот на годината. Одвојте време и дајте им простор на себе и на другите да создадат соодветна дистанца и да избегнете мешање во вашите одлуки и верувања. Погрешни морални императиви застануваат на патот и нечесноста може да ве донесе до состојба на шок. Наместо да се свртите кон деструктивна љубомора, останете во хармонија со себе и имајте ја во предвид својата вредност. Ако нешто не функционира, можеби едноставно треба да направите чекор напред и да пронајдете контакти што ве насмевнуваат.

Чувајте се од манипулации и каква било форма на емоционална уцена. Мора да се воведе ред во вашата врска и семејството треба да стои како поддршка за сè потенцијално во полето на романтиката. Дајте си простор за дишење и поминете доволно време сами со себе за да се регенерирате, надополнувате и да ги метаболизирате чувствата што произлегуваат од контактите што ги имате секој ден.

Работа и финансии

Ова е тешка, но конструктивна година за приватни и семејни бизниси и да бидете свој шеф звучи како добра идеја во моментов. Бидејќи соработката и партнерствата може да ве натераат, секогаш имајте план Б во вашиот ракав, оној за кој знаете само вие и имате се што треба за да успеете сами. Амбициозноста ќе ве однесе далеку, како и напорната работа, само проверете дали ќе одвоите време потребно за обработка на емоционалното зуење во позадина на секој направен избор. Важните проекти ќе бидат готови, а долгорочните обврски конечно би можеле да ве ослободат со големи бонуси. Правете го она што го сакате, и креативниот процес ќе ја размножи енергијата и љубовта што ја носите во себе, бидејќи инстинктите даваат насоки преку кој било предизвик на патот.

Карактеристики за Шкорпија

Родените во знакот Шкорпија (латински Scorpio) се страсни и наметливи луѓе. Тие се решени и одлучни и ќе истражуваат сè додека не ја дознаат вистината. Шкорпијата е одличен водач, секогаш свесен за ситуацијата и одлично се одликува со снаодливост.

Шкорпија е знак за вода и живее да доживее и да изразува емоции. Иако емоциите се многу важни за Шкорпијата, таа ги манифестира поинаку од другите знаци на вода. Во секој случај, можете да бидете сигурни дека Шкорпијата ќе ги чува вашите тајни, какви и да се.

Плутон е планета на трансформација и регенерација, а исто така и владетел на овој хороскопски знак. Шкорпиите се познати по нивното мирно и ладно однесување, и по нивниот мистериозен изглед. Луѓето честопати велат дека родените Шкорпии се жестоки, веројатно затоа што многу добро ги разбираат правилата на универзумот. Некои родени како Шкорпија можат да изгледаат постари отколку што се всушност. Тие се одлични лидери затоа што се многу посветени на она што го прават. Шкорпиите мразат нечесност и можат да бидат многу љубоморни и сомнителни, па затоа треба да научат како полесно да се прилагодат на различните човечки однесувања. Шкорпиите се храбри и затоа имаат многу пријатели.

  • Елемент: Вода
  • Квалитет: Фиксиран
  • Боја: Црвена
  • Ден: вторник
  • Владетел: Плутон, Марс
  • Најголема компатибилност: БикРак
  • Среќни броеви: 8, 11, 18, 22

Јаки страни

Снаодлива, храбра, страствна, тврдоглава, вистински пријател

Слабости

Недоверба, љубоморна, таинствена, насилна

Шкорпијата сака

Вистина, факти, да се биде во право, долгогодишни пријатели, задевање, голема страст

На Шкорпијата не и се допаѓа

Нечесност, откривање тајни, пасивни луѓе

Најчитани

Соновник

Најчест сон за вчера беше: Мртовец

Цагери

Следен цагер

Цагери Петок - 16:16 - Ќе ти закаже