Стрелец Хороскоп

Месечен хороскоп за Стрелец

Декември 2020

Пријателствата ќе покажат уште еднаш дека се извор на емоционална поддршка, дури и ако комуникацијата е нејасна и треба да се поправат недоразбирања. Вашето влијание е интензивно врз луѓето околу вас, затоа внимателно изберете ги своите зборови и видете како вашите верувања можат да им помогнат или да ги одвлечат од нивниот личен пат. Не давајте несакани совети и внимавајте на бизнисот додека не побарате поддршка.

Крајот на месецот може да стави некои тајни на вашата чинија и романтичните инволвирања ќе станат магливи. Лесно е да се идеализираат другите во овој момент, особено ако веќе некое време чекавте да дојдат длабоки промени. Бидете внимателни да не брзате со избори со кои вашите морални императиви нема да се справат добро, водејќи ви на вина и сослушување на сите работи што сте ги правеле во минатото. Чувајте го високото тло.

Годишен хороскоп за Стрелец

2020 година

Здравје

За да одржите хормонална рамнотежа и да ги одржувате вашите непредвидливи емоции во рај, ќе ви треба рутина што поддржува движење, одење и доволно физичка активност во следните месеци. Ова е добро време да се запишете на курсеви за обука од секаков вид, да вежбате и да изградите мускулна сила што ќе ве понесе низ какви било искушенија. Научете да барате физичка рамнотежа помеѓу активност и одмор, секој ден во слично време, скокање во подвижна утринска рутина и медитација или едноставно лежење попладне. Ова ќе му овозможи на умот да расчисти и да остави простор за практични активности што ве водат кон целта без многу сомнежи.

Љубов

Само што се приближува пролетта, ќе се појави вашиот нагон да се ослободите и да запознаете нови луѓе, особено во животот на самохрани претставници на Стрелец, кои заглавуваа во осаменост подолго отколку што сакаат. Ова е време кога неограничената сексуалност игра важен дел од одреден емотивен процес, и двајцата треба да се поврзат во чистота на срцето, каде што ќе се чувствувате слободни да ги искажете своите чувства без ограничување или срам.

Останете во контакт со вашите емоции, дозволувајќи им едноставно да бидат, колку и да се комплицирани или темни. Вистинското водство доаѓа од чувствата што ги препознавате и затемнувањето на месечината во вашиот знак за сонце во јуни нема да помогне во проблемите што треба да заздрават ако претходно не стапите во контакт со себе. Наместо да решавате какво било прашање преку врска, видете каде стоите прво, и само тогаш дајте ја вашата доверба до одредена граница. Декември го носи владетелот на вашиот знак до ослободената Водолија и откако одредени долгорочни врски го најдоа своето вистинско место, ќе го најдете ослободувањето на срцето и можностите да бидете заљубени.

Работа и финансии

Одлуките донесени во јануари и март, нови проекти и стартапи на кои им треба време да се развијат, ќе ги донесат своите придобивки до крајот на годината и ќе создадат силна основа за иднината. Ова е време кога финансиската стабилност го игра најважниот дел од вашите професионални потфати. Дури и ако работите како хонорарец, ќе очекувате редовни плаќања и ќе почувствувате потреба да поставите стандард што ќе ви овозможи простор за планирање и иднина во ваша контрола. Кои цели ќе ги поставите, држете се до нив додека не стигнете до посакуваната дестинација и движете се напред чекор по чекор, не дозволувајќи премногу одвлекување внимание.

Карактеристики за Стрелец

Љубопитен и енергичен, Стрелецот (латински Sagittarius) е еден од најголемите патници меѓу сите хороскопски знаци. Нивниот отворен ум и филозофски поглед ги мотивира да талкаат низ целиот свет во потрага по значењето на животот.

Стрелецот е екстроверт, оптимист и ентузијазист и сака промени. Родените Стрелци се во состојба да ги претворат мислите во конкретни активности и тие ќе сторат сé за да ги постигнат своите цели.

Како и другите огнени знаци, Стрелецот треба да биде постојано во контакт со светот за да доживее што е можно повеќе. Владејачката планета на Стрелец е Јупитер, најголемата планета на зодијакот. Нивниот ентузијазам нема граници, и затоа луѓето родени под знакот на Стрелец имаат одлично чувство за хумор и интензивна љубопитност.

Слободата е нивно најголемо богатство, затоа што дури тогаш можат слободно да патуваат и истражуваат различни култури и филозофии. Поради нивната искреност, Стрелецот е често нестрплив и тактичен кога треба да кажат или да направат нешто, па затоа е важно да научат да се изразат на толерантен и социјално прифатлив начин.

  • Елемент: Оган
  • Квалитет: Спорно
  • Боја: сина
  • Ден: четврток
  • Владетел: Јупитер
  • Најголема компатибилност: БлизнациОвен
  • Среќни броеви: 3, 7, 9, 12, 21

Јаки страни

Дарежливи, идеалисти, одлична смисла за хумор

Слабости

Ветувањата повеќе отколку што може да се испорачаат, многу нетрпеливи, ќе кажат сè, без оглед колку не се квалификувани

Стрелецот сака

Слобода, патување, филозофија, да се биде на отворено.

На Стрелецот не му се допаѓа

Досадните луѓе, ограничени, детали