Лав Хороскоп

Месечен хороскоп за Лав

Декември 2020

Да заштедите нешто за дождлив ден може да изгледа непотребно, но тоа е добра основа од почеток. Направете што можете за да го подобрите чувството за простор и безбедност, за да можете да застанете цврсто на свои нозе. Зависностите бараат ослободување и некои врски едноставно мора да се прекинат за неколку недели и месеци.

Работата бара посебно внимание и креативни решенија, можеби драстични, до крајот на месецот. Многу Лавови ќе го променат своето работно место во еден момент, побрзо отколку што може да замислите, а оние што се задоволни од нивната позиција може да заработат голема промоција. Медитирајте, дишете и одржувајте го вашиот внатрешен мир приоритет, така што стресот нема да ве зафати и повреди вашата физиологија.

Годишен хороскоп за Лав

2020 година

Здравје

Здравата рутина ја прави целата разлика за Лавовите во 2020 година, особено по завршувањето на летото и повторно сте свртени кон внатрешните борби кои предизвикуваат проблеми со 'рбетот, вратот и зглобовите. Кога сте одморени, безбедни и удобни, одморете уште малку, за да можете да соберете енергија за неочекуваното. Метаболичките процеси се пред забрзување, но тие можат да ве принудат на прејадување, што се деструктивни на долг рок. Ставете грижа за вас на врвот на вашата приоритетна листа и дајте си здрава рутина што ја заслужува физиологијата. Ова ќе ви заштеди многу проблеми бидејќи годината завршува.

Љубов

Средината на август и септември носат шанси за нова романса, а осамените Лавови ќе добијат шанса да се забавуваат додека истовремено длабоко ќе се поврзат со друга личност. Колку и да се интензивни работите, кога се ослободуваат нови енергии и се разбудува вашата сексуалност во полн цут, вие треба да ги сфатите ограничувањата на секоја создадена врска. Погледнете каде лежат вашите длабоки желби за да можете да се запрашате дали ви се исполнети. Ако не, не мора да ја продолжите борбата и веројатно е време да го смирите  срцето и да се одделите од напнати и оптоварувачки контакти.

Како што се развива иднината, некои очекувања нема да бидат исполнети, големи и мали. Не дозволувајте разочарувањето да ви го одземе фокусот и вербата дека можете да го постигнете она што навистина го посакувате. Тестот на верата доаѓа преку контакти кои немаат суштина на разбирање на споделеното прашање. Останете отворени за целосни интеракции и храброста ќе биде наградена со нови начини за поврзување, каде што не само почитувањето, туку и љубовта ќе биде двонасочна.

Работа и финансии

И покрај тоа што некои од вашите планови изгледаат прилично очигледни на почетокот на годината, треба да оставите доволно простор за промена на умот ако вашето автентично јас сака да продолжи понатаму. Иако трпеливоста е доблест, тоа може да ве воздржи во следните месеци, особено по летото, ако се занесете во емотивни работи што се длабоко потресни. Останете верни на своите напори и цели што ги носевте со години. Ова ќе и помогне на солидната основа да се врати на вашето работно место, без оглед на земјотресите во приватниот живот. Финансиската безбедност е загарантирана на некој начин, но само ако сте подготвени да се држите до безбедни и статични структури сè додека не бидете подготвени да продолжите понатаму.

Карактеристики за Лав

Луѓето родени под знакот на Лав (латински Leo) се родени лидери. Тие се драматични, креативни, самоуверени, доминантни и исклучително тешко се спротивставуваат, способни да постигнат се што сакаат во било која област од животот. Постои специфична сила за статусот на Лав и нивниот „крал на џунглата“. Лавот често има многу пријатели бидејќи тие се дарежливи и лојални. Лавот е знак на сонцето кое може да обедини различни групи на луѓе и да ги води како заедничка кауза, а нивното здраво чувство за хумор ја олеснува соработката со другите луѓе.

Лавот сака да биде во центарот на вниманието. Овие лавови се природни водачи и уживаат да негуваат пријателства и романси кои се уметнички и креативно инспирирани. Разиграниот Лав нема проблем да се потпира на романтики поттикнати од драма, кои се совршено прилагодени за таблоидите. На крајот на краиштата, секој Лав се перцепира себеси како славна личност. Овие астролошки диви никогаш не се уморни од раскошни вечери, ексклузивни забави или дизајнерска облека.

Сонцето никогаш не оди ретроградно, а исто така, Лавот е познат по нивната стабилност, лојалност и конзистентност. Тие се посветени пријатели и љубовници кои го ставаат своето срце во секоја врска. Соодветно, со знакот на Лав владее срцето. Лавовите сакаат да гледаат како успеваат нивните пријатели - сè додека не се почувствуваат загрозени. Тие можат да бидат нарушени од нивното его, гордост и љубомора кога ќе започнат да се плашат дека нивната моќна звезда ќе биде затегната. На небесните лавови им е важно да запомнат дека нивната светлина никогаш не ја зафаќаат другите, а светлиот сјај на успехот на другите не прави ништо на своето. На крајот на краиштата, сопственото лутило на Лавот е најголемата закана за нивната среќа.

Овој фиксен знак е познат по својата амбиција и решеност, но пред сè за нивната извонредна храброст. Во тарот, Лавот е претставен со картата „сила“, во која е прикажан божествениот израз на физичката, менталната и емоционалната моќност. Бестрашни оптимисти кои одбиваат да прифатат неуспех, Лавот ќе го најде својот длабок бунар за храброст додека созреваат.

  • Елемент: Оган
  • Квалитет: Фиксиран
  • Боја: златна, жолта, портокалова
  • Ден: недела
  • Владетел: Сонце
  • Најголема општа компатибилност: Водолија, Близнаци
  • Среќни броеви: 1, 3, 10, 19

Јаки страни

Креативен, страствен, дарежлив, срдечен, весел, хумористичен

Слабости

Арогантен, тврдоглав, егоцентричен, мрзлив, нефлексибилен

Лавот сака

Театар, одмор, да се восхитува, скапи работи, светли бои, забава со пријателите

На Лавот не му се допаѓа

Да биде игнориран, да се соочи со тешка реалност, да не се третира како крал или кралица