Семејство

Феноменална апликација го „преведува“ мјаукањето на вашата мачка во човечки зборови
Домашни миленици

Феноменална апликација го „преведува“ мјаукањето на вашата мачка во човечки зборови

И покрај фактот дека има безброј совети кои ви откриваат како да ја „прочитате вашата мачка“ - од положбата на нејзините уши до сигналот што ви го испраќа со опашката, во најголем дел од времето сè уште не знаете што ви паѓа на умот на вашата мачка.

6 домашни растенија со супермоќи кои го подобруваат расположението
Дом и градина

6 домашни растенија со супермоќи кои го подобруваат расположението

Најдобрите домашни растенија за купување во зима се оние кои ќе ви помогнат да се чувствувате посмирени и посреќни преку комбинација на изглед, мирис и нивни способности за разбивање на токсини.

Запознајте го ова неодоливо кутре кому фрижидерот е омилено место за спиење
Домашни миленици

Запознајте го ова неодоливо кутре кому фрижидерот е омилено место за спиење

Секој миленик е приказна за себе. Запознајте го Гас, куче од расата Велшко Корги (Pembroke), кое живее во Лос Анџелес.

Пред и потоа: Миленици на кои им е дадена втора шанса за среќен живот
Домашни миленици

Пред и потоа: Миленици на кои им е дадена втора шанса за среќен живот

Погледнете како влијае токму таа грижа и љубов кај овие спасени миленичиња на кои им е дадена втора шанса за среќен живот.

Скандинавски сладок живот во домот на познатото данско модно дуо Ganni
Дом и градина

Скандинавски сладок живот во домот на познатото данско модно дуо Ganni

Сопствениците на познатата марка Гани и нивниот стил се олицетворение на дизајнот и изгледот на нивната семејна куќа.

Мјау! – Денеска е национален ден на мачките: Погалете ги вашите крзнени пријатели
Домашни миленици

Мјау! – Денеска е национален ден на мачките: Погалете ги вашите крзнени пријатели

Иницијативата беше почната од двајца адвокати кои се борат за правата на животните, Colleen Paige и Adam Olis, за да се подигне свеста за бројот на мачки кои имаат потреба од грижа и дом.

8 трендови за внатрешно уредување што ќе ја обликуваат следната декада
Дом и градина

8 трендови за внатрешно уредување што ќе ја обликуваат следната декада

Желбата да посветиме внимание на дизајнот на нашиот ентериер станува сé поголема, особено во 2020 каде што поголем дел од нас го поминуваат своето време во своите домови.

ТОП 5 најбогати миленичиња-инфлуенсери на Инстаграм
Домашни миленици

ТОП 5 најбогати миленичиња-инфлуенсери на Инстаграм

Сопствениците на миленичиња кои им отвориле профили на социјалните мрежи, можат да заработат добри пари преку рекламирање на разни производи.