Близнаци Хороскоп

Месечен хороскоп за Близнаци

Декември 2020

Месецот ноември може да изгледа како катапулт што ќе ве лансира во нова насока. Подготвени сте за промени, но работите ќе останат стагнирани со денови, сè додека не вметнете знаење и разбирање за вашето вистинско место во социјалните кругови. За да се потпрете на другите, изберете цврсти врски што се темелат на доверба, дури и ако тие не одат длабоко или не ја допираат вашата душа на интензивен начин.

Како што напредува Ноември и Меркур и Марс почнуваат да добиваат брзина, ќе биде потребно дејствување. Напредок е пред постигнување и чувството на безбедност ќе се зголеми, со нови идеи конечно спроведени во вашиот пристап кон предметните прашања. Ќе бидете решени, тлото под нозете конечно ќе се стабилна и ќе ви помогне во следните ваши чекори.

Годишен хороскоп за Близнаци

2020 година

Здравје

Крајот на летото претставува посебно оптоварување на вашата физиологија, правејќи ве ранливи на сите хронични состојби и проблеми со кои мислите дека веќе сте се справиле. Премногу притисок, движење напред и назад низ вашиот емотивен свет и борбата против промените, може да ве направат помалку флексибилни и да доведе до проблеми со зглобовите, колената и глуждовите. Истегнете го и внимателно носете го вашиот товар, физички, професионален и емотивен. Доцната есен носи длабоките проблеми на површината, а можни се операции и рутински процедури кои ќе ви остават лузни на кожата. Медитирајте, одморете се и дајте му на вашето тело доволно нежност за да избегнете принуден одмор.

Љубов

Љубовниот живот за Близнаците е блиску до отркровение во 2020 година, како да чекаат со години да ја исполнат можноста љубовта да им затропа на врата. Работите што останаа нерешени ќе се отплеткаат и ќе ја добијат вистинската боја и квалитет, или резолуција што конечно ќе ве ослободи. Имајќи го ова на ум, исто така, може да се откажете од какво било чувство што ќе ви се појави. Каков било контакт што ќе ви ги притисне копчињата, бидејќи дури и со некои емотивни тешкотии, ќе добиете јасност и многу потребно затворање за прашања од минато. Контактирајте ги изгубените, исчистете го вашиот свет од товари што повеќе не припаѓаат на вашиот свет и бидете будни кога ќе се отворат нови врати, а старите ќе бидат конечно затворени.

Многумина ќе решат да ја заокружат својата врска во брак или да основаат семејство. Децата и сите заеднички креативни напори ќе му дадат сериозност и одговорност на вашиот свет. Ова е продуктивна година кога емоциите стануваат корисни и врските имаат материјален и физички квалитет што може да направи вашата страст и љубов да има поголемо значење. Уживајте во длабочината на вашите контакти и вклучете се во нив без страв.

Работа и финансии

Целите треба да бидат поставени во 2020 година, или работите може да се расфрлаат на парчиња и да ве одведат во премногу насоки без јасен фокус. За да постигнете напредок, треба да се направи нешто заморно во првите неколку месеци од годината, а креативните сокови ќе го променат и свртат вашиот свет како што се приближува летото и ќе започнете да излегувате од комфортната зона во која сте биле веќе некое подолго време. Ако не сте задоволни на вашето работно место, изберете одмор во јуни, барајќи можности да се изразите слободно и со насмевка на лицето. Финансискиот раст може да биде многу побавен отколку што очекувате, но работите ќе бидат стабилни и разумни, ќе растат чекор по чекор како што се движите.

Карактеристики за Близнаци

Експресивни и духовити, Близнаците (латински Gemini) претставува две различни личности во едно и никогаш нема да бидете сигурни со која ќе се соочите. Тие се дружељубиви, комуникативни и подготвени за забава, со тенденција одеднаш да станат сериозни, внимателни и немирни. Тие се фасцинирани од самиот свет, крајно љубопитни, со постојано чувство дека нема доволно време да доживеат сè што сакаат да видат.

Знакот на Близнаци му припаѓа на елементот на Воздух, придружувајќи ги Вага и Водолија, а тоа ги поврзува со сите аспекти на умот. Со него управува Меркур, планетата што претставува комуникација, пишување и движење. Луѓето родени под овој знак на сонце често имаат чувство дека недостасува нивната друга половина, па затоа засекогаш бараат нови пријатели, ментори, колеги и луѓе со кои ќе разговараат.

Променливиот и отворен ум на Близнаци ги прави одлични уметници, особено писатели и новинари, а нивните вештини и флексибилност ги прават да заблескаат во трговијата, возењето и тимски спортови. Ова е разноврсен, испитувачки, забавен љубовен знак, роден со желба да доживеете сè што има таму, во светот. Ова го прави нивниот карактер инспиративен и никогаш не е досаден.

Има многу детска невиност во природата на Близнаци, раскажувајќи ја нивната приказна за братството, љубовта меѓу најдобрите пријатели и роднини кои се сосема различни по карактер, околности, физички изглед или воспитување. Тие се на овој свет да ги решат разликите и да ги направат да се чувствуваат исправно, подготвени да го дадат својот живот за брат или пријател.

Близнаците, љубовта најпрво ја гледа преку комуникација и вербален контакт и ја сметаат за важна како физичкиот контакт со партнерот. Кога овие две се комбинираат, сите препреки се чини дека се поминати. Близнаците се секогаш подготвени да флертуваат, тие би можеле да поминат многу време со различни љубовници сè додека не го пронајдат вистинскиот кој е во состојба да одговара на нивниот интелект и енергија. Ним им е потребна возбуда, разновидност и страст и кога ќе ја пронајдат вистинската личност, љубовник, пријател и некој за да разговараат заедно, ќе бидат верни и решени секогаш да го богатуваат своето срце.

  • Елемент: Воздух
  • Квалитет: непроменлив
  • Боја: светло-зелена, жолта
  • Ден: среда
  • Владетел: Меркур
  • Најголема општа компатибилност: Стрелец, Водолија
  • Среќни броеви: 5, 7, 14, 23

Јаки страни

Нежни, приврзани, љубопитни, прилагодливи, можност за брзо учење и размена на идеи

Слабости

Нервозни, неконзистентни, неодлучни

Близнаците сакаат

Музика, книги, списанија, разговори со скоро секој, кратки патувања низ градот

На Близнаците не ми се допаѓа

Да се ​​биде сам, да се ограничува, да се повторува рутински