Убавина

Есенска стилска инспирација – плетени комбинации на познатите
Мода

Есенска стилска инспирација – плетени комбинации на познатите

Дејвид Бекам пак нé изненади со серија плетени џемпери додека се изолираше со своето семејство во нивното дом во Котсволдс.

Едноставен трик на познат стилист открива дали повеќе ви одговара долга или кратка коса
Коса

Едноставен трик на познат стилист открива дали повеќе ви одговара долга или кратка коса

Сепак, многу дами се плашат да се разделат со своите долги коси, бидејќи ако ја добиете погрешената фризура ќе мора да чекате со месеци додека повторно не порасне до посакуваната должина.

Антонија Ристовска претстави лимитирана колекција на капути за сезоната есен/зима 2020
Мода

Антонија Ристовска претстави лимитирана колекција на капути за сезоната есен/зима 2020

Дизајнерката Антонија Ристовска, препознатлива по уникатните венчаници и тоалети, промовира лимитирана колекција на капути за сезоната есен/зима 2020 .

Практични совети за секојдневно шминкање кои ќе ви го олеснат животот
Козметика

Практични совети за секојдневно шминкање кои ќе ви го олеснат животот

Без оглед дали се обидувате да се справите со правилното нанесување на тушот на окото или карминот постојано ви се брише од устата одма по првото ставање, ви подготвивме 10 совети за шминка што мора да ги испробате.

5 лесни пилинзи за лице со само две состојки
Лице

5 лесни пилинзи за лице со само две состојки

Силно препорачуваме нежен пилинг 2-3 пати неделно за да помогнете во отстранувањето на мртвите клетки од кожата и да ви се ослободат порите.

Бијонсе блеска во есенската кампања за новата колекција на Адидас со нејзин потпис
Мода

Бијонсе блеска во есенската кампања за новата колекција на Адидас со нејзин потпис

На почетокот на оваа недела, Бијонсе објави фотографија со која ја најави својата втора соработка на Ајви Парк со Адидас. На фотографијата пишуваше „DRIP 2 30 октомври“.

Филмски венчаници кои ќе живеат засекогаш во историјата на модата
Мода

Филмски венчаници кои ќе живеат засекогаш во историјата на модата

Најисчекувана сцена е онаа кога ќе ја здогледаме невестата и венчаницата која го дефинира нејзиниот карактер и ја подига љубовната приказна на едно повисоко ниво.

Што носат познатите оваа есен?
Мода

Што носат познатите оваа есен?

Знаеме дека славните личности скоро секогаш успеваат да ја диктираат модата и сé она што ќе биде актуелно престојната сезона.

Соновник

Најчест сон за вчера беше: Мртовец

Цагери

Следен цагер

Цагери Среда - 17:17 - Ќе останете другари