Убавина

Изгледајте како Џенифер Лопез: Пристигна козметичка линија со нејзин потпис
Козметика

Изгледајте како Џенифер Лопез: Пристигна козметичка линија со нејзин потпис

Латино дивата Џенифер Лопез деновиве ја претстави козметичката линија со потпис на нејзиниот бренд „J.Lo Beauty“ и објави рекламна кампања со која ја слави разновидната убавина.

Колекција венчаници на Дизни во стилот на вашите омилени принцези
Мода

Колекција венчаници на Дизни во стилот на вашите омилени принцези

Скоро и да нема девојка што не се замислувала себеси во улогата на Снежана, Пепелашка, Ариел, Покахонтас, Бела и други убавици на Дизни.

Прекријте ги седите влакна со состојки што ги имате дома
Коса

Прекријте ги седите влакна со состојки што ги имате дома

Ако не сте меѓу ретките кои благодатно ги прифатија своите сиви нишки и ако ви треба малку повеќе време да ја прифатите транзицијата, денешниот текст е за вас.

Подготви ја кожата за студената сезона
Козметика

Подготви ја кожата за студената сезона

Без разлика дали станува збор за совет за подмладување на кожата, отстранување на акни или прочистување и осветлување на кожата, сите овие се сведуваат пред сé на нејзината хидратација.

Зимски моден тренд – ултра мек капут
Мода

Зимски моден тренд – ултра мек капут

Се подготвувате за зимата? Сите сакаме да се подготвиме пред да пристигне студено време, што значи дека може да се појави и нов капут на повидок.

7 вежби за природно затегнување на вратот
Лице

7 вежби за природно затегнување на вратот

За жал, колку повеќе старееме можеме да ја забележиме опуштената и збрчкана кожа под областа на брадата.

Трендови во шминката: Што ни носи новата зима?
Козметика

Трендови во шминката: Што ни носи новата зима?

Поминаа месеци во кои најмногу престојуваме дома, носиме лежерна облека и покриваме половина од лицето со маска за лице.

Како природно да ја спречите појавата на првут
Коса

Како природно да ја спречите појавата на првут

Ако некогаш сте се соочиле со овој здодевен проблем, нема потреба да купувате скапи препарати за да го отстраните бидејќи постојат домашни лекови кои ќе ви помогнат да се изборите против првутот без да ги испразните џебовите.