Мода

Филмски венчаници кои ќе живеат засекогаш во историјата на модата
Мода

Филмски венчаници кои ќе живеат засекогаш во историјата на модата

Најисчекувана сцена е онаа кога ќе ја здогледаме невестата и венчаницата која го дефинира нејзиниот карактер и ја подига љубовната приказна на едно повисоко ниво.

Што носат познатите оваа есен?
Мода

Што носат познатите оваа есен?

Знаеме дека славните личности скоро секогаш успеваат да ја диктираат модата и сé она што ќе биде актуелно престојната сезона.

Дуа Липа лансира модна колекција за Pepe Jeans
Мода

Дуа Липа лансира модна колекција за Pepe Jeans

Објаснувајќи зошто се разделува од музиката, Дуа Липа рече дека модата игра важна улога во нејзиниот живот и кариера, бидејќи верува дека е од витално значење за самоизразувањето.

Најдобрите модни комбинации од Париската модна недела за пролет/лето 2021 година
Мода

Најдобрите модни комбинации од Париската модна недела за пролет/лето 2021 година

2020 година ќе остане запаметена како најпредизвикувачката што човештвото ја памети досега во историјата.

Мрачна елеганција во новата колекција на H&M
Мода

Мрачна елеганција во новата колекција на H&M

Дизајнерката на ‘The Vampire’s Wife’, вели дека е пресреќна што ќе може нејзините каприциозни, романтични фустани да ги види во комерцијалната мода со мала помош од H&M.

Направете сами: Tie Dye шара која е апсолутен хит
Мода

Направете сами: Tie Dye шара која е апсолутен хит

Оваа техника можете да ја примените на било кое парче облека, во било која боја, а резултатот е секогаш уникатен и интересен.

„Прада“ со виртуелна модна ревија за новата колекција пролет/лето 2021 година
Мода

„Прада“ со виртуелна модна ревија за новата колекција пролет/лето 2021 година

Прада минатиот февруари објави важни вести за светот на модата, истакнувајќи дека Миуција Прада ќе го сподели својот креативен придонес и донесување одлуки со Раф Симонс.

Најдоброто од уличната мода за време на Модната недела во Милано
Мода

Најдоброто од уличната мода за време на Модната недела во Милано

сите погледи се насочени кон италијанската модна престолнина, каде се дефинира новата сезона на пролет/лето 2021