Козметика

Есенски трендови на маникир што едвај чекаме да ги пробаме
Козметика

Есенски трендови на маникир што едвај чекаме да ги пробаме

Направивме избор на едни од најлесните, а сепак највпечатливи дизајни на нокти кои сме сигурни дека ќе ви се допаднат.

6-те најголеми есенски трендови за шминкање кои ќе ве воодушеват
Козметика

6-те најголеми есенски трендови за шминкање кои ќе ве воодушеват

Сега повеќе од кога било е совршено време да експериментирате со нова шминка, да испробате впечатливи бои и максимално да се забавувате.

Ги рекреираме наградените со „Еми“ мејкап-изгледи од серијата 'Euphoria'
Козметика

Ги рекреираме наградените со „Еми“ мејкап-изгледи од серијата 'Euphoria'

Шминката во серијата 'Euphoria' беше вистински визуелен празник за љубителите на убавината и навистина ја долови и ја дефинираше естетиката на оваа генерација.

Џесика Алба покажува како се шминка во 5-минутен туторијал за „Вог“
Козметика

Џесика Алба покажува како се шминка во 5-минутен туторијал за „Вог“

Неодамна беше гостинка во рубриката за убавина на британскиот „Вог“ каде несебично ја сподели својата дневна рутина.

Селена Гомез ја промовира својата веганска козметика за нега на кожата
Козметика

Селена Гомез ја промовира својата веганска козметика за нега на кожата

Современата жена повеќе време посветува за нега на кожата, отколку за тоа како да ги сокрие недостатоците со пудра.

„Мачкини очи“ во само 4 чекори со Селена Гомез
Козметика

„Мачкини очи“ во само 4 чекори со Селена Гомез

Ви треба само туш во облик на фломастер, наместо течен. Така попрецизно ќе направите совршени мачкини очи.

Поправете ги скршените сенки за очи и приспособете ги за повторна употреба
Козметика

Поправете ги скршените сенки за очи и приспособете ги за повторна употреба

Постои многу едноставно и брзо решение како вашите скршени шминки да ги составите и прилагодите за нивна повторна употреба, без да бидете во загуба.

Колоритни идеи за впечатлив летен маникир
Козметика

Колоритни идеи за впечатлив летен маникир

Негуваните раце треба да бидат истакнат квалитет на секоја девојка која внимава на својот изглед. Украс на убавите раце се негувани нокти.