Кендал Џенер покажува како се шминка во туторијал за „Вог“

Петок, 13 Ноември 2020 10:00

Ѕвездата од шоуто „Keeping Up with the Kardashians“ сними мејкап туторијал во соработка со модната библија „Вог“ во кој покажува како се шминка. Таа откри дека преферира минимална шминка и природен изглед.

25-годишниот модел покажува како се шминка за излегување и споделува кои козметички производи ги користи.