Коса

Фенирање како од фризерски салон во домашни услови
Коса

Фенирање како од фризерски салон во домашни услови

Следете ги професионалните совети на Бред и имајте коса како туку што да сте искочиле од најдобриот фризерски салон во градот, и сето тоа бесплатно.

Лесни и забавни фризури од популарната блогерка Негин Мирсалехи
Коса

Лесни и забавни фризури од популарната блогерка Негин Мирсалехи

Негин Мирсалехи (32) е една од најактуелните и атрактивни модни блогерки на денешницата, со 6.1 милиони следбеници на Инстаграм.

Интересни начини на Zoey Deutch како да носите боб фризура
Коса

Интересни начини на Zoey Deutch како да носите боб фризура

Оваа фризура го шокираше општеството уште во 1909 година, кога за прв пат беше создадена од полскиот фризер Антоан де Париз во Франција, и оттогаш е во мода.

Бронде: Најнов тренд на боење на косата во претстојната сезона
Коса

Бронде: Најнов тренд на боење на косата во претстојната сезона

Kaia Gerber и Kate Middleton ја најавија новата хит боја за претстојната сезона - бронде!

Сите трансформации на Хајли Бибер низ годините
Коса

Сите трансформации на Хајли Бибер низ годините

Хајли Бибер има пробано повеќе фризури со варијации на должини и бои, меѓутоа останува верна на русата боја после сите експерименти.

Што сè треба да знаете за бразилскиот кератински третман на косата?
Коса

Што сè треба да знаете за бразилскиот кератински третман на косата?

Кератин е протеин кој помага во зајакнувањето на косата и помага да се спречи прекршувањето, кинењето и оштетувањето од топлина.

Модни додатоци за коса кои ќе го направат вашиот изглед уште поубав
Коса

Модни додатоци за коса кои ќе го направат вашиот изглед уште поубав

Покрај облеката, големо внимание посветуваме и на модните додатоци кои го збогатуваат целосниот изглед.

Познати личности кои докажуваат дека бојата на косата го менува целиот изглед
Коса

Познати личности кои докажуваат дека бојата на косата го менува целиот изглед

Велат, жените кога сакаат да прават промени, тргнуваат од косата.

Најчитани

Соновник

Најчест сон за вчера беше: Мртовец

Цагери

Следен цагер

Цагери Четврток - 02:02 - Очекувај ќе го видиш