Pixie Mullet револуција: Омилената есенска фризура на дамите од Холивуд

Четврток, 08 Октомври 2020 18:00

Холивудските sвезди прават да изгледа толку лесно - скратете ја косата и изгледајте феноменално.

Очигледно деновите поминати во карантин за Мајли Сајрус беа инспиративни во однос на правење музика, но и стилизирање на фризурата. Оваа година, се чини, донесе многу промени за оваа млада девојка, а фризурата е само една во низата.

Мајли Сајрус

Нејзината мајка Тиш беше главната фризерка задолжена за креирање на новата фризура, додека имаа и малку виртуелна помош од познатата стилистка Сали Хершбургер. Со текот на годините на нејзината музичка кариера, Мајли често го менуваше стајлингот и изгледот на косата, а она што овојпат треба да го забележиме е дека нејзината моментална фризура навистина и одговара. Обликувана за врамување на лицето на пејачката, всушност делува како убав додаток на нејзиниот целосен изглед.

Мајли Сајрус

Стилистката Сали рече дека добро ја „истренирала Тиш“ и дека е многу задоволна од постигнатите резултати. Комплетното искуство е документирано од апликацијата FaceTime и може да се види на страната на Вог, а за да ви откриеме што покажуваат снимките доволно е да се каже дека Сали користела модел со коса, каде прецизно и дава инструкции на Тиш како чекор по чекор да отсекува прамени од косата на нејзината ќерка и со какви потези да ги пресече. Модерен, карантин тип на шишање и правење фризура, кога не сте во можност да посетите професионален фризерски салон.

Крајниот резултат е кратка фризура која популарно се нарекува - пикси мулет (pixie mullet). Токму таа фризура сега добива на популарност, и се чини е омилената есенска фризура на многу славни Холивудски лица. Дали ќе се префрли трендот и на уличната мода, останува да видиме.

Ирина Шајк

Ирина Шајк

Халси

Халси

Кара Делевињ

Кара Делевињ

Скарлет Јохансон

Скарлет Јохансон

Зендаја

Зендаја

Ријана

Ријана

Били Ејлиш

Били Ејлиш

Би се осмелиле ли на ваква промена?

Најчитани

Соновник

Најчест сон за вчера беше: Мртовец

Цагери

Следен цагер

Цагери Четврток - 10:10 - Телефонски разговор