Есенски трендови на маникир што едвај чекаме да ги пробаме

Недела, 04 Октомври 2020 10:00

Кога посетувањето на салоните за разубавување не ни претставува дел од секојдневието како некогаш, а сепак сакаме да си посветиме внимание и нега на самите себе, еден од најинтересните начини е усовршувањето на домашниот маникир. Направивме избор на едни од најлесните, а сепак највпечатливи дизајни на нокти кои сме сигурни дека ќе ви се допаднат.

Златни светкави ленти

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Alicia Torello (@aliciatnails) on

Ова е навистина премногу лесно! Користете златен лак за нокти со тенка четка за исцртување, повлечете го надолу по центарот на ноктите, нанесете го горниот заштитен слој и спремни сте за следниот предизвик.

Бели точки

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Alicia Torello (@aliciatnails) on

Во овој случај, дефинитивно помалку е повеќе. Ние ја сакаме едноставноста на овие неутрални нокти со бели точки. Едноставно, неутрално, а сепак впечатливо!

Дијагоналнo засекување

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Paintbox (@paintboxnails) on

Употребете ја било која боја на лак! Едноставно повлечете со четката дијагонално преку ноктот и оставете да се исуши. Доколку сакате подинамичен изглед, како основа нанесете една боја, а дијагоналното засекување направете го со контрастна боја. 

Виолетов градиент

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Betina R. Goldstein (@betina_goldstein) on

Ако немате трпение за „сложената“ уметност за нокти, но сепак копнеете за привлечен дизајн, испробајте ја оваа опција на градиент. Едноставно нанесете различна виолетова нијанса на секој нокт - одличен контраст на кој не можеме да му одолееме!

Неутрална палета

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Betina R. Goldstein (@betina_goldstein) on

Со првите денови на есента, лесно се впуштаме во убавината на неутралните земјени тонови. Одберете 2-3 неутрални бои на лак и нанесете ги наизменично на секој нокт. Толку едноставно!