Панкот не е мртов!

Понеделник, 16 Ноември 2020 20:21

Модата постојано бара инспирација од музичките субкултури, а неодамна дизајнерите се свртија кон панкот, давајќи му стилска надградба за оваа година. Колекцијата на Шанел за есен 2020, оддава почит на изгледот принцеза-под-влијание-на-панк со комплети во богата боја и фустани во смели, скулпторски силуети. Тука е и Кристијан Коуан, кој во соработка со Лил Нас Х за неговата колекција пролет 2021 година, инспирирана од панк-сцената од 70-тите во Велика Британија, вклучува карирани дводелни костими и украсени вечерни тоалети, како и спортска облека.

Канализирањето на панкот се чини полесно преку облеката отколку, да речеме, да научиме да свириме гитара, и за среќа, има многу парчиња што се достапни за широката маса а притоа одлично го одсликуваат овој тренд.

За секојдневен изглед, предлагаме да се одлучите за посуптилни детали, како торба со ланци или обетки во форма на безопасна игла. Но, ако сакате да одите во целост, тогаш погледнети ги овие панк-инспирирани класици со современи приспособувања - како чизмите со платформа на д-р Мартенс, широки панталони од вештачка кожа или плисирано здолниште со два различни карирани отпечатоци. За повеќе опции, проверете некои од нашите омилени панк парчиња кои можете лесно да ги искобинирате во вашиот секојдневен стил:

Најчитани

Соновник

Најчест сон за вчера беше: ПРСТЕН

Цагери

Следен цагер

Цагери Понеделник - 02:02 - Некој ќе ти се јави