Есенска стилска инспирација – плетени комбинации на познатите

Сабота, 07 Ноември 2020 21:15

Кој би знаел дека кардиганот може да го запали интернетот? Шарениот кардиган на Хари Стајлс предизвика тренд на „ТикТок“ уште во јули, додека смарагдно-зелениот плетен кардиган од дизајнерот Том Браун, кој се појави во селфито на Тимотеј Шаламет, предизвика порој на емоџи на социјалните мрежи.

Тимотеј Шаламет

Додека пак принцезата Дијана имаше навидум неограничено снабдување на шарени пуловери, најпознат беше нејзиниот црвен џемпер со бели контрастни извезени овци, како и оној на дизајнерската куќа Gyles&George, со натпис „I'm a Luxury“. Првиот сега е дел од постојаната колекција на музејот Викторија и Алберт. Принцезата Дијана го носеше џемперот во 80-тите, а многумина шпекулираа дека осамената црна овца од предната страна означува дека Лејди Ди се чувствува како аутсајдер во кралското семејство. Познатиот Black sheep џемпер на принцезата Дијана повторно се креира.

Дајана

Дејвид Бекам пак нé изненади со серија плетени џемпери додека се изолираше со своето семејство во нивниот дом во Котсволдс.

Дејвид БекамДејвид БекамДејвид БекамДејвид Бекам

Во продолжение погледнете како и останатите познати личности ја комбинираат шарената плетка во нивните секојдневни комбинации, но и оние подотераните, подговени за настап.

Принцот Џорџ од Кембриџ

Принцот Џорџ од Кембриџ

Лизо

Лизо

Хари Стајлс

Хари Стајлс

Хејли Бибер

Хејли Бибер

Ријана

Ријана

Сиена Милер

Сиена Милер

Мишел Обама

Мишел Обама

Принцезата Дијана

Принцезата Дијана

Дејвид Бекам

Дејвид Бекам

Бела Хадид

Бела Хадид

Наоми Харис

Наоми Харис

Зои Кравиц

Зои Кравиц

Најчитани

Соновник

Најчест сон за вчера беше: Мртовец

Цагери

Следен цагер

Цагери Четврток - 12:12 - Постојано си му во мислите