Мода

Максимализам во новата висока колекција накит на Dior
Мода

Максимализам во новата висока колекција накит на Dior

Victoire de Castellane не е инспирирана од природата, животните или историјата на самиот бренд туку од техниката за врзување на боите.

Пастелни нијанси: Не можеме да се откажеме од нив ниту ова лето
Мода

Пастелни нијанси: Не можеме да се откажеме од нив ниту ова лето

Збогувајте се со темните и топлите бои и комбинирајте ги пастелните бои кои се голем тренд и ова лето.

Големо враќање на транспарентните чанти од 90-тите
Мода

Големо враќање на транспарентните чанти од 90-тите

Транспарентната чанта не е едноставен аксесоар и не секој се чувствува пријатно и самоуверено прикажувајќи ги секојдневните работи кои ги носи во својата чанта.

Револуционерна “Gucci MX” родово неутрална колекција
Мода

Револуционерна “Gucci MX” родово неутрална колекција

Оваа модна линија Gucci MX е наменета за сите луѓе без да се придржуваат кон конкретната поделба на машка или женска облека.

Појас-чантите се "must have" моден додаток на секоја летна комбинација
Мода

Појас-чантите се "must have" моден додаток на секоја летна комбинација

Појасните чанти се совршено место за чување на вашиот телефон, паричник и останати лични предмети. Можете да ја носите на класичен начин, односно на струк, или на рамо и ќе бидете сигурни дека работите се безбедни до вас.

За жени кои ценат едноставност: Монохроматски летни комбинации
Мода

За жени кои ценат едноставност: Монохроматски летни комбинации

Монохроматски изглед подразбира да комбинирате парчиња облека кои се во иста боја, или неколку нијанси од истата боја.

Летни модни трендови на здолништа за впечатлив изглед
Мода

Летни модни трендови на здолништа за впечатлив изглед

Здолништата се едни од омилените парчиња летна облека кај жените и девојките кои ни дозволуваат истовремено да се чувствуваме пријатно, модерно, женствено и привлечно.

Украсните шноли се повторно во мода
Мода

Украсните шноли се повторно во мода

Украсните шноли за коса кои беа популарни во 90-те години, повторно се голем моден тренд.