Мода

Шик летни комбинации со чизми
Мода

Шик летни комбинации со чизми

Кога ќе се споменат чизми, првата асоцијација е на зима и снег, освен кога се познатите во прашање и за нив не важат правила.

Најубавите „грди“ сандали
Мода

Најубавите „грди“ сандали

Без разлика дали припаѓате на групата која ги обожува, или на оноа која никогаш не би ни помислила да ги облече, новиот моден хит, „грдите“ сандали едноставно се ултимативен хит ова лето.

Невестински фустани во кои секоја од нас би сакала летово да каже ДА!
Мода

Невестински фустани во кои секоја од нас би сакала летово да каже ДА!

Свадбата е најважниот момент во животот на жените, таа едноставно мора да биде совршена.

Изложба на Hermès Birkin чанти изработени од камени скулптури
Мода

Изложба на Hermès Birkin чанти изработени од камени скулптури

Барбара Сегал е артистка која живее во Њу Јорк изразувајќи ја својата уметност преку резбање камен и обработка на мермер.

Стилски излез од карантин со Chiara Ferragni
Мода

Стилски излез од карантин со Chiara Ferragni

Кјара Ферањи е една од најпознатите и најплатените модни блогерки на денешницата.