10 модни парчиња што секоја Французинка ги има во својот гардеробер

Понеделник, 05 Октомври 2020 16:00

Вроденото чувство за стил на Французинките одамна го има маѓепсано остатокот од светот. Тие едноставно се олицетворението на елеганцијата, едноставноста и убавината.

Французинки

И додека морнарските линии, свилените шалови и ниските потпетици се поврзани со Парижаните доволно долго за да станат клише, тие сепак се дел од гардеробата на секоја добро облечена Французинка - затоа што се безвременски.

Добра вест е што формулата за стилот „Француска девојка“ е релативно едноставна. Ако барате да внесете малку софистицираност во вашата гардероба, погледнете што издвоивме од француските гардеробери кое лесно може да се вметне во нашата локална мода за впечатлив шик изглед.

Кремаво палто за сите пригоди

Кремаво палто

Елегантно црно палто

Црно палто

Кремаво-бели патики за лежерни пригоди

Кремаво бели патики

Шаренило во мали дози – свилени марами

Свилена марама

Нежна еднобојна маичка

Свилени маици

Бела oversized кошула со чипкаст градник кој намерно ѕирка

Свилена кошула

Класична црна чанта

Црна чанта

Светли фармерки со поширок крој

Светли фармерки со поширок крој

Женствени впечатливи балетанки

Балетанки

Наутичка (морнарска) шара

Морнарска шара