Убавина

5 лесни пилинзи за лице со само две состојки
Лице

5 лесни пилинзи за лице со само две состојки

Силно препорачуваме нежен пилинг 2-3 пати неделно за да помогнете во отстранувањето на мртвите клетки од кожата и да ви се ослободат порите.

Бијонсе блеска во есенската кампања за новата колекција на Адидас со нејзин потпис
Мода

Бијонсе блеска во есенската кампања за новата колекција на Адидас со нејзин потпис

На почетокот на оваа недела, Бијонсе објави фотографија со која ја најави својата втора соработка на Ајви Парк со Адидас. На фотографијата пишуваше „DRIP 2 30 октомври“.

Филмски венчаници кои ќе живеат засекогаш во историјата на модата
Мода

Филмски венчаници кои ќе живеат засекогаш во историјата на модата

Најисчекувана сцена е онаа кога ќе ја здогледаме невестата и венчаницата која го дефинира нејзиниот карактер и ја подига љубовната приказна на едно повисоко ниво.

Што носат познатите оваа есен?
Мода

Што носат познатите оваа есен?

Знаеме дека славните личности скоро секогаш успеваат да ја диктираат модата и сé она што ќе биде актуелно престојната сезона.

„Емили во Париз“ покажува како се шминка во туторијал за „Вог“
Козметика

„Емили во Париз“ покажува како се шминка во туторијал за „Вог“

Шармантната 31 – годишна актерка и модел Лили Колинс сними мејкап туторијал во соработка со модната библија „Вог“.

Дуа Липа лансира модна колекција за Pepe Jeans
Мода

Дуа Липа лансира модна колекција за Pepe Jeans

Објаснувајќи зошто се разделува од музиката, Дуа Липа рече дека модата игра важна улога во нејзиниот живот и кариера, бидејќи верува дека е од витално значење за самоизразувањето.

Најдобрите модни комбинации од Париската модна недела за пролет/лето 2021 година
Мода

Најдобрите модни комбинации од Париската модна недела за пролет/лето 2021 година

2020 година ќе остане запаметена како најпредизвикувачката што човештвото ја памети досега во историјата.

Начини да се грижите за вашата кожа без да трошите пари
Лице

Начини да се грижите за вашата кожа без да трошите пари

Жените веруваат (со чесни исклучоци) дека за да се постигне негуван изглед на кожата на лицето, потребно е да се потроши цело богатство.