Здравје

Најлесниот 5-минутен чизкејк во микробранова
Исхрана

Најлесниот 5-минутен чизкејк во микробранова

Се топи путерот во мал сад што може да го користите во микробранова печка. Навалете го садчето за да ги премачкате и страните.

Природно белење на забите дома што вреди да се испроба
Хигиена

Природно белење на забите дома што вреди да се испроба

Употребата на кокосово масло е традиционален индиски народен лек наменет за подобрување на оралната хигиена и отстранување на токсините од телото.

Безглутенски палачинки од 2 состојки готови за 5 минути
Исхрана

Безглутенски палачинки од 2 состојки готови за 5 минути

Од една средна банана и едно јајце добивате пет мали палачинки, па така можете да си ја одредите потребната доза, но со сигурност ви ветуваме дека ќе посакате уште.

Најпосакуваниот ерген готви за вас: Брз и лесен ручек со Милош Биковиќ
Исхрана

Најпосакуваниот ерген готви за вас: Брз и лесен ручек со Милош Биковиќ

Триесетдвегодишниот драмски уметник моментално снима филм и серија “Кошара“, а во меѓувреме покажува како знае да ги изненади пријателите кога сака да подготви нешто вкусно.

„Разводот ми донесе социјална анксиoзност“: Позната водителка призна низ каков психички пекол поминува
Психологија

„Разводот ми донесе социјална анксиoзност“: Позната водителка призна низ каков психички пекол поминува

Дивна Миловановиќ на српската јавност и стана позната како ТВ водителка. Покрај тоа што е дипломиран новинар по професија, поради привлечниот изглед се има пробано и во улога на модел.

Џесика Симпсон ги инспирира фановите со најновата јога-поза откако изгуби неверојатни 45 килограми
Фитнес

Џесика Симпсон ги инспирира фановите со најновата јога-поза откако изгуби неверојатни 45 килограми

На фотографијата, 40-годишната пејачка носи црн спортски градник, сиви хеланки со животински принт и ја носи косата во неуредна пунџа.

Дезинфекција на мобилниот телефон - уште една превентивна мерка
Хигиена

Дезинфекција на мобилниот телефон - уште една превентивна мерка

Телефонот е нешто што го користиме и го носиме со нас речиси цело време во текот на денот, па затоа, за време на пандемијата, неопходна е правилна и редовна дезинфекција на мобилните телефони.

Најбрзите енергетски бомбици без шеќер од 5 состојки
Исхрана

Најбрзите енергетски бомбици без шеќер од 5 состојки

Вкусен и здрав рецепт за енергетски бомбици кој мора да го пробате уште денес. Урмите како главна состојка обезбедуваат слатка и леплива основа.