Здравје

Есен на трпезата: Посна крем супа од тиква и зеленчук
Исхрана

Есен на трпезата: Посна крем супа од тиква и зеленчук

За супата да ви биде покремаста, додадете малку кокосово млеко - тоа ќе и даде на супата убав вкус и мирис, а сепак ќе биде вегетаријанска доколку така преферирате, инаку можете да додадете и малку хопла;

Зошто не треба да го занемариме чувството на глад
Исхрана

Зошто не треба да го занемариме чувството на глад

Гладот може да биде одличен знак дека метаболизмот и вашето тело работат како што треба. Сепак, иако е природно, гладот ​​не треба да биде единствениот сигнал дека е време да јадете.

Како да се ослободите од непријатната надуеност на стомакот
Исхрана

Како да се ослободите од непријатната надуеност на стомакот

Надуеноста е чест симптом со многу причини, но има исто толку начини да се ослободите од неа. Затоа, следниот пат ќе се почувствувате надуени испробајте некое од овие лекови и ослободете се од истата.

7 едноставни начини да помогнете на пријател со анксиозност
Психологија

7 едноставни начини да помогнете на пријател со анксиозност

Статистички податоци објавени во јуни откриваат дека 19 милиони возрасни редовно пријавуваат високи нивоа на нарушено ментално здравје.

Најлесниот 5-минутен чизкејк во микробранова
Исхрана

Најлесниот 5-минутен чизкејк во микробранова

Се топи путерот во мал сад што може да го користите во микробранова печка. Навалете го садчето за да ги премачкате и страните.

Природно белење на забите дома што вреди да се испроба
Хигиена

Природно белење на забите дома што вреди да се испроба

Употребата на кокосово масло е традиционален индиски народен лек наменет за подобрување на оралната хигиена и отстранување на токсините од телото.

Безглутенски палачинки од 2 состојки готови за 5 минути
Исхрана

Безглутенски палачинки од 2 состојки готови за 5 минути

Од една средна банана и едно јајце добивате пет мали палачинки, па така можете да си ја одредите потребната доза, но со сигурност ви ветуваме дека ќе посакате уште.

Најпосакуваниот ерген готви за вас: Брз и лесен ручек со Милош Биковиќ
Исхрана

Најпосакуваниот ерген готви за вас: Брз и лесен ручек со Милош Биковиќ

Триесетдвегодишниот драмски уметник моментално снима филм и серија “Кошара“, а во меѓувреме покажува како знае да ги изненади пријателите кога сака да подготви нешто вкусно.

Најчитани

Соновник

Најчест сон за вчера беше: Мртовец

Цагери

Следен цагер

Цагери Четврток - 10:10 - Телефонски разговор