Актуелно

Од утре започнува Предновогодишен саем на книга во „Скопје сити мол“
Локално

Од утре започнува Предновогодишен саем на книга во „Скопје сити мол“

Скопје Сити Мол и Македонската Асоцијација на Издавачи - Скопје, Ве покануваат на „ВРЕМЕ Е ЗА КНИГОМАГИЈА“ кој ќе се одржува од вторник до недела (1 – 6 декември), на приземје секој ден од 10 до 22 часот.

Били Ејлиш и Хари Стајлс играат во новиот Гучи филм на Гас Ван Сант
Шоу-бизнис

Били Ејлиш и Хари Стајлс играат во новиот Гучи филм на Гас Ван Сант

Во режија на култната легенда Гас Ван Сант и самиот Алесандро Микеле, Увертира на нешто што никогаш не се случило треба да дебитира како дел од првиот дигитален фестивал за мода и филм на италијанската модна куќа Гучи – ГучиФест, подоцна овој месец.

Архитектонски дела со акцент на креативноста, но не и на логиката
Занимливости

Архитектонски дела со акцент на креативноста, но не и на логиката

Архитектурата, како и другите дисциплини, претставува уметност - затоа што бара голема креативност и имагинација.

„Не си сама“: Денес е Меѓународен ден против насилството врз жената
Светот денес

„Не си сама“: Денес е Меѓународен ден против насилството врз жената

ратификацијата на Истанбулската конвенција, како и најновиот Закон за спречување и заштита од насилство врз жените и семејното насилство, како едно од најсилните оружја во борбата против сите форми на насилство.

Погледнете го луксузниот Беверли Хилс дом на Мила Кунис и Ештон Качер
Шоу-бизнис

Погледнете го луксузниот Беверли Хилс дом на Мила Кунис и Ештон Качер

Домот на Ештон и Мила кој се наоѓа во Беверли Хилс би можел да биде ваш за неверојатни 12.250.000 долари!

Мајли Сајрус со домашни видеа од своето детство го слави 28-миот роденден
Шоу-бизнис

Мајли Сајрус со домашни видеа од своето детство го слави 28-миот роденден

Американската пејачка и актерка Мајли Сајрус го прославува својот 28-ми роденден. Таа имаше низа бурни години во животот.

Кајли Џенер и Сторми со „Гринч“ колачиња ја најавија новата колекција козметика
Шоу-бизнис

Кајли Џенер и Сторми со „Гринч“ колачиња ја најавија новата колекција козметика

23-годишната Кајли Џенер сподели серија фотографии на својот Инстаграм профил промовирајќи ја сопствената колекција шминки инспирирана од божиќниот филм „Гринч“.

Семејни портрети во кои животните најдобро ни го доловуваат родителството
Занимливости

Семејни портрети во кои животните најдобро ни го доловуваат родителството

Мајчинскиот инстинкт е многу моќен и има нешто навистина мило и познато во глетката како мачка, куче или птица ги храни и ги штитити своите потомци.