Актуелно

Креативец пресоздава сцени од познати филмови на многу интересен начин
Занимливости

Креативец пресоздава сцени од познати филмови на многу интересен начин

Филмските достигнувања не натераа да гледаме на светот низ необична призма. Тие не одведоа во минатото, ни покажаа колку може да биде неверојатна иднината и што има во универзумот.

Провери дали си корисник на „Купувам домашно“ платежната картичка
Локално

Провери дали си корисник на „Купувам домашно“ платежната картичка

На страницата kupuvamdomasno.gov.mk, може да видите дали сте меѓу оние кои се опфатени во најновиот сет на мерки на Владата. Потребно е само да го внесете матичниот број.

7 божиќни традиции на британското кралско семејство
Шоу-бизнис

7 божиќни традиции на британското кралско семејство

Познато е дека кралицата Елизабета ќе ги започне подготовките за Божиќ во август. Работата е во тоа што кралицата им пишува Божиќни честитки на своите роднини, најдобри пријатели и политички партнери.

Луксузниот стан во сопственост на Шон Конери, на продажба за 1,6 милиони фунти
Шоу-бизнис

Луксузниот стан во сопственост на Шон Конери, на продажба за 1,6 милиони фунти

Ѕвездата Шон Конери, која почина во октомври на 90-годишна возраст, живееше во градската куќа и ја поседуваше соседната куќа.

Интересни факти за шармантиот Рајан Гослинг
Шоу-бизнис

Интересни факти за шармантиот Рајан Гослинг

Актерот Рајан Гослинг неодамна го прослави својот 40-ти роденден. Па, во чест на оваа прослава составивме листа од неколку интересни факти за шарматниот татко на две деца.

Светна новогодишната елка на скопскиот плоштад
Локално

Светна новогодишната елка на скопскиот плоштад

Новогодишната елка што е поставена на плоштадот „Македонија“ светна вечерва во 19 часот, како предвесник на новогодишното празнување во Скопје.

Хороскопот открива: Што можеме да очекуваме од декември 2020 година?
Занимливости

Хороскопот открива: Што можеме да очекуваме од декември 2020 година?

Додека ги одбројуваме деновите додека не влеземе во годините што ќе го променат ликот на светот - сè додека Сатурн е во знакот на Водолија, до март 2023 година.

Потсетете се на вашите патувања додека нетрпеливо ја очекувате следната авантура
Занимливости

Потсетете се на вашите патувања додека нетрпеливо ја очекувате следната авантура

Сите имаме голем број на фотографии од нашите патувања, а нивната дигитализација не ни овозможува во целост да уживаме во нив затоа што ни се заборавени некаде во нашите телефони или компјутери.

Најчитани

Соновник

Најчест сон за вчера беше: Мртовец

Цагери

Следен цагер

Цагери Среда - 14:14 - Крие дека те сака