Шоу-бизнис

Били Ејлиш и Хари Стајлс играат во новиот Гучи филм на Гас Ван Сант
Шоу-бизнис

Били Ејлиш и Хари Стајлс играат во новиот Гучи филм на Гас Ван Сант

Во режија на култната легенда Гас Ван Сант и самиот Алесандро Микеле, Увертира на нешто што никогаш не се случило треба да дебитира како дел од првиот дигитален фестивал за мода и филм на италијанската модна куќа Гучи – ГучиФест, подоцна овој месец.

Погледнете го луксузниот Беверли Хилс дом на Мила Кунис и Ештон Качер
Шоу-бизнис

Погледнете го луксузниот Беверли Хилс дом на Мила Кунис и Ештон Качер

Домот на Ештон и Мила кој се наоѓа во Беверли Хилс би можел да биде ваш за неверојатни 12.250.000 долари!

Мајли Сајрус со домашни видеа од своето детство го слави 28-миот роденден
Шоу-бизнис

Мајли Сајрус со домашни видеа од своето детство го слави 28-миот роденден

Американската пејачка и актерка Мајли Сајрус го прославува својот 28-ми роденден. Таа имаше низа бурни години во животот.

Кајли Џенер и Сторми со „Гринч“ колачиња ја најавија новата колекција козметика
Шоу-бизнис

Кајли Џенер и Сторми со „Гринч“ колачиња ја најавија новата колекција козметика

23-годишната Кајли Џенер сподели серија фотографии на својот Инстаграм профил промовирајќи ја сопствената колекција шминки инспирирана од божиќниот филм „Гринч“.

Аријана Гранде е „лудо вљубена“ во Далтон Гомез!
Шоу-бизнис

Аријана Гранде е „лудо вљубена“ во Далтон Гомез!

Во петокот, на 30 октомври, Аријана го издаде својот нов албум „Positions“ . А текстовите на новите песни укажуваат дека таа е крајно задоволна со своето ново момче.

Погледнете ги најдобро облечените ѕвезди на доделувањето на People's Choice Awards
Шоу-бизнис

Погледнете ги најдобро облечените ѕвезди на доделувањето на People's Choice Awards

People's Choice Awards 2020 ќе се одржи во недела, 15 ноември во 21 часот, а дотогаш проверете ја галеријата од најдобро облечените sвезди досега!

Лејди Гага во извонредна креација на Александар Меквин  за време на политичката кампања
Шоу-бизнис

Лејди Гага во извонредна креација на Александар Меквин за време на политичката кампања

Во Америка е ден на изборите - и Лејди Гага се покажа во светло кое само таа знае најдобро да го износи, во пресрет на историскиот момент на земјата.

Како би изгледале познатите личности кога би биле од спротивниот пол
Шоу-бизнис

Како би изгледале познатите личности кога би биле од спротивниот пол

Со употреба на апликацијата FaceApp можеме да видиме како би изгледале славните ако се родат како луѓе од спротивниот пол.