Како би изгледале познатите личности кога би биле од спротивниот пол

Среда, 04 Ноември 2020 21:45

Некои луѓе имаат незаборавен изглед кој комбинира и женски и машки карактеристики. Славните актери и поп-sвездите не се исклучок. Многумина од нив вешто ја истакнуваат оваа карактеристика со шминката, внимателно одбраната облека и специфично однесување.

Со употреба на апликацијата FaceApp можеме да видиме како би изгледале славните кога би биле родени како лица од спротивниот пол.

Силијан Марфи

Силијан Марфи

Еди Редмејн

Еди Редмејн

Дејвид Боуви

Дејвид Боуви

Лејди Гага

Лејди Гага

Мила Јовович

Мила Јовович

Кристен Стјуарт

Кристен Стјуарт

Кара Делавињ

Кара Делавињ

Тимоти Шаламе

Тимоти Шаламе

Руни Мара

Руни Мара

Мајли Сајрус

Мајли Сајрус

Хери Стајлс

Хери Стајлс

Еминем

Еминем

Анџелина Џоли

Анџелина Џоли

Том Круз

Том Круз

Бред Пит

Бред Пит

Марго Роби

Марго Роби

Најчитани

Соновник

Најчест сон за вчера беше: ПРСТЕН

Цагери

Следен цагер

Цагери Понеделник - 02:02 - Некој ќе ти се јави