Том Хенкс открива зошто ја избричил главата

Недела, 27 Декември 2020 21:22

64-годишниот актер го откри својот нов изглед за време на неговото појавување во вторникот во „The Graham Norton Show“.

Во еден момент, тој објасни дека моментално бил во Австралија на снимањето на претстојниот биографски филм на Баз Лурман за Елвис Присли, во кој тој го игра менаџерот на Присли, полковник Том Паркер.

„Дозволете ми да ви ја покажам ужасната фризура што треба да ја имам за да го претставам полковникот Том Паркер“, рече Хенкс, додека правеше сè за да ја скрие несреќната фризура. Потоа, околу една секунда, Хенкс се сопна и го донесе на виделина неговиот скалп без влакна.

Иако ќелавиот изглед на Хенкс беше изненадување за многу негови обожаватели, тоа не е прв пат актерот да се појави со овој изглед. Пред да започне пандемијата на коронавирусите , Хенкс беше во Австралија и работеше пред-продукција за истиот филм.

Во април, тој се појави во „Saturday Night Live“ од дома и објасни што се случува со неговата коса - или недостаток од тоа.

„Не грижете се“, им рече тој на присутните. "Оваа избричена глава беше само за еден филм и косата ми се враќа многу бавно. Заштедува време под туш, па можеби сите треба да го направиме тоа?"

Најчитани

Соновник

Најчест сон за вчера беше: Мртовец

Цагери

Следен цагер

Цагери Среда - 13:13 - Мисли на тебе плав дечко