Лејди Гага во извонредна креација на Александар Меквин за време на политичката кампања

Вторник, 10 Ноември 2020 10:00

Во Америка е ден на изборите - и Лејди Гага се покажа во светло кое само таа знае најдобро да го износи, во пресрет на историскиот момент на земјата. Во Питсбург, пејачката му се придружи на демократскиот кандидат Џо Бајден и во вистински Гага стил, таа смени три облеки за време на нејзиниот настап.

За да зборува на Универзитетот во Питсбург, Гага изгледаше елегантно во црн костум од есен/зима 2020 колекција на Александар Меквин, како и високи потпетици со платформа од Pleaser Xtreme-1020. Маската која ја носеше е „Сваровски“ од ImNgo на која со големи букви пишува - ГЛАСАЈ.

Потоа, Гага и приреди одлично изненадување на публиката, изведувајќи ги нејзините хитови “Shallow” и “You And I” на бело пијано. 

Најчитани

Соновник

Најчест сон за вчера беше: ПРСТЕН

Цагери

Следен цагер

Цагери Понеделник - 02:02 - Некој ќе ти се јави