Салма Хајек ја чека Новата година во бикини на плажа

Среда, 30 Декември 2020 22:05

Салма Хајек се фокусира на позитивните страни и покрај бурната 2020 година. 54-годишната актерка сподели неколку слики на својот Инстаграм каде се појавува расположена додека е на тропски одмор.

Ѕвездата од „Како шеф“ ја покажа својата импресивна фигура додека носеше пурпурно бикини на плажа. Својот изглед го привлече со виолетовo-бела марама за плажа, пар очила за сонце и кафена шапка за сонце.

Хајек ги наслови сликите со текстот „Последните денови од 2020 година“.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Salma Hayek Pinault (@salmahayek)

Најчитани

Соновник

Најчест сон за вчера беше: Мртовец

Цагери

Следен цагер

Цагери Среда - 13:13 - Мисли на тебе плав дечко