Четири торти за 25-тиот роденден на Дуа Липа во Малибу

Понеделник, 24 Август 2020 10:00

Светски познатата пејачка Дуа Липа викендов го прослави својот 25-ти роденден во Лос Анџелес, Калифорнија во друштво на момчето Anwar Hadid и пријателите.

Првиот дел од прославата ја мина во стил носејќи парче гардероба од SS20 колекцијата на Supriya Lele, која не е во официјална продажба, туку се изработува по нарачка. Подоцна се забавуваа на градските улици во опуштено издание. 

Честитки пристигаа од сите страни, од многубројните обожаватели, како и од многу славни личности. 

Dua Lipa Celebrates Her 25th BirthdayDua Lipa Celebrates Her 25th BirthdayDua Lipa Celebrates Her 25th BirthdayDua Lipa Celebrates Her 25th Birthday
 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

Dua LipaDua LipaDua LipaDua LipaDua LipaDua LipaDua LipaDua LipaDua Lipa

Дента ја минаа на плажите на Малибу, забавувајќи се со нивниот миленик Dexter и група пријатели. 

Dua LipaDexterДуа Липа во Малибу

Цагери

Следен цагер

Цагери Четврток - 21:21 - Ќе ти се пушта