Домот на Анџелина Џоли и 6-те деца после разводот со Бред Пит

Недела, 18 Октомври 2020 10:00

Анџелина Џоли по разводот со Бред Пит се пресели со своите деца во луксузен нов дом, изграден во 1913 година. Новото живеалиште на славната актерка се наоѓа во најпрестижниот дел на Лос Анџелес, па таа мораше да издвои дури 25 милиони долари за да ја купи куќата.

Куќа Анџелина ЏолиКуќа Анџелина ЏолиКуќа Анџелина Џоли

Трикатната вила има главна куќа, пансион, гаража, спортски сали, чајџилница, градина и голем базен. Главната куќа има 6 спални соби со сопствено купатило и камин, како и пространа дневна соба со удобни светли софи, трпезарија со масивен дрвен мебел, бела кујна и огромна библиотека.

Куќа Анџелина Џоли

Удобен и истовремено луксузен ентериер, многу светлина и простор - така изгледа домот кога сте една од најплатените актерки на денешницата.

Куќа Анџелина ЏолиКуќа Анџелина Џоли