Филм и ТВ

Најдобрите 20 хорор класици совршени за Ноќта на вештерките
Филм и ТВ

Најдобрите 20 хорор класици совршени за Ноќта на вештерките

Иако кај нас не се прославува Halloween или Ноќта на вештерките, сепак на 31ви октомври можете да доловите дел од духот (во буквална смисла на зборот) на оваа `страшна` ноќ преку нашата листа на препораки од 20 класични хорор филмови.

Ќерката на Лени Кравиц како Жена-мачка во новиот „Бетмен“ филм
Филм и ТВ

Ќерката на Лени Кравиц како Жена-мачка во новиот „Бетмен“ филм

Улогата на Catwoman (или Жена-мачка), позната и како Селина Кајл, е подеднакво смртоносна и шик. Веројатно ја паметите Мишел Фајфер.

„Емили во Париз“ – нова Нетфликс серија од креаторите на „Сексот и градот“
Филм и ТВ

„Емили во Париз“ – нова Нетфликс серија од креаторите на „Сексот и градот“

Емили во Париз е адутот на Нетфликс за кој критичарите предвидуваат дека ќе биде новата хит серија која ќе ја обележи оваа есен.

Том Харди го игра следниот Џејмс Бонд во 2021 година!
Филм и ТВ

Том Харди го игра следниот Џејмс Бонд во 2021 година!

Харди е еден од бројните актери за кои претходно се шпекулираше дека ќе го играат следниот Бонд, вклучувајќи ги и Том Хидлстон, Идрис Елба и Ричард Меден.

Ги имаме првите сцени од новиот филм за Џејмс Бонд со Даниел Крејг за последен пат
Филм и ТВ

Ги имаме првите сцени од новиот филм за Џејмс Бонд со Даниел Крејг за последен пат

„Universal Pictures“ објави трејлер од новиот филм со наслов “Нема време за умирање” (No time to die) за најпознатиот таен агент на светот Џејмс Бонд.

Пристигна долгочекуваниот трејлер за новиот „Бетмен“ со Роберт Патинсон како мрачниот суперхерој
Филм и ТВ

Пристигна долгочекуваниот трејлер за новиот „Бетмен“ со Роберт Патинсон како мрачниот суперхерој

Првиот трејлер за новиот филм е објавен денес, кој едноставно е насловен „Бетмен“, а судејќи според тоа, се чини дека реализацијата ќе биде точно она што луѓето го очекуваат - темна, готска, стилизирана детективска приказна.

Најпријателската кујна на светот 15 години подоцна
Филм и ТВ

Најпријателската кујна на светот 15 години подоцна

Еден уметник одлучил да создаде минијатурна верзија на оваа кујна, користејќи исклучиво рециклирана хартија и акрилни бои. Работата што тој ја заврши е неверојатна.

Netflix доминира со рекордни 160 номинации за престижните Еми награди
Филм и ТВ

Netflix доминира со рекордни 160 номинации за престижните Еми награди

Домаќин на телевизискиот еквивалент на Оскарите закажани за 20-ти септември ќе биде познатиот комичар и водител Jimmy Kimmel, со директен пренос на BBC.