Пристигна долгочекуваниот трејлер за новиот „Бетмен“ со Роберт Патинсон како мрачниот суперхерој

Недела, 23 Август 2020 21:00

Кога беше објавено дека следниот Бетмен ќе го игра Роберт Патинсон, најпознат по неговата улога во филмовите „The Twilight Saga“, многу фанови на  „Темниот витез“ беа скептични, ако не и разочарани.

Сепак, во меѓувреме, Патинсон успешно се испроба во голем број драматични улоги, па малку му олесна од очекувањата на фановите на Бетмен, кои инаку се многу чувствителни на промените.

Првиот трејлер за новиот филм е објавен денес, кој едноставно е насловен „Бетмен“, а судејќи според тоа, се чини дека реализацијата ќе биде точно она што луѓето го очекуваат - темна, готска, стилизирана детективска приказна.

„Бетмен“ ќе се појави во кината во 2021 година, а дотогаш, секогаш можете да се вратите на засега ненадмината трилогија за Темниот витез на Кристофер Нолан.