Забава изненадување: Погледнете како Ким Кардашијан го слави 40-от роденден

Четврток, 22 Октомври 2020 16:30

Ким е вистинска глобална икона на модерното време. Таа е една од најпрепознатливите светски лица со 300 милиони следбеници на нејзиниот личен профил, и на профилите на нејзиниот бренд. Од неодамна е прогласена за милијардер, како сопственичка на козметичкиот бренд KKW, чија вредност е проценета на точно една милијарда долари, откако направи договор со кој продаде дел од нејзината козметичка империја на компанијата Coty Inc за 200 милиони долари, и со тоа ја надмина својата помлада сестра.

Kim Kardashian

Иако објавија дека повеќе нема да се снима реалното шоу „Keeping Up with the Kardashians“, важните моменти од животот на семејството секогаш стигнуваат до очите на јавноста. Така е и со забавата за 40-от роденден на Ким. На најпознатата старлета на светот семејството и подготви забава-изненадување со многу емотивни моменти.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by KKW BEAUTY (@kkwbeauty) on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by KKW BEAUTY (@kkwbeauty) on

Судејќи според фотографиите објавени на социјалните мрежи, на Ким и се допадна интимната Halloween забава со најблиските луѓе.

Kim KardashianKim KardashianKim KardashianKim KardashianKim KardashianKim KardashianKim KardashianKim KardashianKim KardashianKim Kardashian