Семејна забава во домот на Сара Џесика Паркер за 18-ти роденден на синот

Вторник, 03 Ноември 2020 18:30

Сара Џесика Паркер сподели ретки семејни фотографии, прославувајќи го 18-от роденден на својот син Џејмс.

Сара Џесика Паркер

Актерката во средата сподели серија фотографии од најстарото дете и нејзиниот сопруг Метју Бродерик, во чест на јубилејниот роденден.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by SJP (@sarahjessicaparker) on

„28-ми октомври 2020 година. Мојот сакан син, Џејмс Вилки, на овој ден, имаш 18 години“, напиша таа преку Инстаграм. „Се чудам на брзото изминување на тие години, но подеднакво и на младиот човек што стануваш“. Мојата љубов кон тебе е болка и чест. Како што скокаш кон и во твојата иднина, јас останувам твој привилегиран и цврсто самоуверен, радосен сведок за годините што претстојат “, продолжи таа. „Среќен роденден! Те сакам толку многу, мама.“

Сара Џесика Паркер

Сара Џесика Паркер секогаш ги чуваше своите деца далеку од центарот на вниманието и ретко споделуваше фотографии од нејзиното семејство, вклучително и фотографии од неа и сопругот Метју Бродерик.