Познатите во своите најкреативни изданија за Ноќта на вештерките 2020

Понеделник, 02 Ноември 2020 17:15

Ноќта на вештерките во 2020 година ни ја прикажа бесконечната серија на костими на познатите личности кои ги преплавија социјалните мрежи.

Додека светот сè уште се бори со постојаната пандемија на коронавируси, многумина оваа година ја прославија Ноќта на вештерките дома, но тоа не значи дека нашите омилени ѕвезди од црвениот тепих не можат да не изненадат со некои секси, плашлив и застрашувачки костими.

Без разлика дали станува збор за костим кој ги опфаќа сите три членки на групата „Дестинис Чајлд“ или Ким Кардашијан Вест и нејзиното семејство кои го имитира Тајгер Кинг, фактот што сме заглавени дома очигледно не ја задуши креативноста на славните оваа година.

Ние направивме избор на нашите омилени костуми на славни личности за оваа чудна година.

Бела Хадид

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid) on

Бела ХадидБела Хадид
 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid) on

Никол Кидман

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Nicole Kidman (@nicolekidman) on

Карди Би

Карди БиКарди БиКарди Би

Габриел Јунион

Габриел ЈунионГабриел Јунион

Кајли Џенер

Кајли ЏенерКајли Џенер Кајли ЏенерКајли Џенер Кајли Џенер

Хали Бери

Хали Бери

The Weeknd

The Weeknd
 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by The Weeknd (@theweeknd) on

Деми Ловато

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Demi Lovato (@ddlovato) on

Криси Тиген и Џон Леџенд

Криси Тиген и Џон ЛеџендКриси Тиген

Кендал Џенер

Кендал ЏенерКендал Џенер

Ким Кардашијан

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Свити

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @saweetie on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @saweetie on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @saweetie on

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @saweetie on

Халси

ХалсиХалси
 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by halsey (@iamhalsey) on

Ванеса Хаџенс

Ванеса ХаџенсВанеса Хаџенс
 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 🔮Vanessa Hudgens🔮 (@vanessahudgens) on

Ванеса Хаџенс

Кортни Кокс

Кортни Кокс

Џенифер Лопез и Алекс Родригез

Џенифер Лопез и Алекс РодригезЏенифер Лопез и Алекс Родригез

Дејвид Бекам со ќеркичката Харпер

Дејвид Бекам со ќеркичката Харпер

Вини Харлоу

Кендал и Кајли Џенер

Хејли и Џастин Бибер

Бела Торн