Цел Холивуд на тематска роденденска забава за 25-от роденден на Кендал Џенер

Понеделник, 02 Ноември 2020 21:35

Кендал Џенер за Ноќта на вештерките ги собра сите свои познати пријатели и забавата ја удвои како рана прослава на својот 25-ти роденден.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Иако реалити ѕвездата нема да наполни 25 години до 3-ти ноември, таа уживаше во раната прослава со нејзините најблиски на Ноќта на вештерките.

Списокот на гости на супермоделот беше преполн со познати личности, за што сведочат фотографиите објавени од роденденот со Џастин Бибер, Хејли Бибер, Софија Ричи, Вини Харлоу, Свити, Џејден Смит, The Weeknd, Девин Букер и многу други.

Секако и семејството на Кендал се вклучи во забавата, како Кајли Џенер, Ким Кардашијан, Скот Дисик, Кортни Кардашијан и многу други.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Pоденденската забава се одржа во хотел 1 во западен Холивуд, Калифорнија, со присуство на „најмалку 50 лица“. "Сите пиеја и танцуваа на надворешната тераса. Тоа беше огромна забава за танцување", споделува изворот, додавајќи дека "Кендал била ѕвездата на шоуто".

Разгледајте ја нашата галерија за детален приказ со најинтересните моменти од прославата на роденденот на Кендал.

Кендал Џенер маскирана како Памела Андерсон во филмот 'Барби'

Кендал ЏенерКендал Џенер

Скот Дисик, The Weeknd и Кајли Џенер

Скот Дисик, The Weeknd и Кајли Џенер

Кајли Џенер

Кајли Џенер

Славеничката со својата роденденска торта

Славеничката со својата роденденска торта

Џастин Бибер и Џејдан Смит

Џастин Бибер и Џејдан Смит

Скот Дисик и The Weeknd

Скот Дисик и The Weeknd

Супермоделот Вини Харлоу

Супермоделот Вини ХарлоуРоденден