Новиот имиџ на Кристијано Роналдо по прележан Ковид-19 и излез од карантин

Недела, 25 Октомври 2020 20:45

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо во последно време се почесто ги изненадува своите обожаватели со стилски промени во својот изглед.

За потсетување, летните натпревари фудбалерот на Јувентус ги играше со подолга коса од она на што сме навикнати да го гледаме.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

За неговиот изглед се грижеше неговата избраничка Џорџина Родригез, која се забавуваше правејќи плетенки на косата на Португалецот.

Роналдо

Роналдо нема голема доверба во професионалните стилисти, па освен стилизирање, таа е задолжена и за негово потсрижување.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Последното изненадување следи откако му беше констатирано присуство на корона вирусот во неговото тело, но тоа не го попречи да биде активен на социјалните мрежи. Со новата фризура се пофали на „Твитер“ во видео како вежба и пее, но сите обожаватели ја забележаа неговата нова фризура. Карантинот го искористи да ја скрати косата и испрати порака: „Успехот во животот не се мери според постигнатото, туку според препреките што ги надминуваш“.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Чекаме да видиме со што следно ќе изненади најдобриот фудбалер на светот.

Најчитани

Соновник

Најчест сон за вчера беше: Мртовец

Цагери

Следен цагер

Цагери Четврток - 11:11 - Наскоро ќе бидете заедно