Најдобрите и најнеобичните моменти од 72-то доделување на Еми наградите

Вторник, 22 Септември 2020 10:00

Претпоставувавме дека доделувањето на наградите „Еми“ во 2020-та година ќе биде поразлично од она на што сме навикнати досега, со низа познати личности кои присуствуваа најмногу преку Zoom повиците на самото шоу од целиот свет. Продуцентите на телевизијата ги дочекаа прогласувањата на победниците во дизајнерски пижами во домашна атмосфера, и сигурно е дека првото вакво виртуелно доделување на наградите по многу нешта ќе остане запаметено.

Дизајнирана облека за оние што ги доставуваат трофеите за време на церемонијата:

130 различни канали и преноси кои доаѓаа од целиот свет:

Дејвид Летерман и неговиот избор за презентирање:

Рис Витерспун не ја пропушти можноста за гламур во црн Луј Витон фустан со Луј Витон накит, во вклучување од својот дом:

Рис Витерспун

Габриел Јунион и нејзиниот стајлинг за презентирање:

Рандал Парк се одлучи да се појави со алпаката Изабел:

Тимот на Little Fires Everywhere реши во целост да се откаже од 2020 година и го поздрави пристигнувањето на 2021!

'Пожарот' на сцена кои го гаснеа Џенифер Анистон и Џими Кимел:

'пожар''пожар''пожар''пожар'

Наградата за најдобра ТВ серија комедија отиде во рацете на екипата од ,,Schitt's Creek":

тв шоу

Пораката на везот на Минди Кејлинг:

Џенифер Анистон, Лиза Кудроу и Кортни Кокс повторно се обединија во чест на Еми наградите:

Сара Снук со нејзината домашна изработка на Еми статуетка за категоријата Извонредна драмска серија:

Зендеја ја напиша историјата на Еми наградите како најмлада победничка во категоријата Главна актерка во драмска серија на само 24 години!

Зендеја